Izglītība
“Food Union” ziedo pienu bērniem no maznodrošinātām ģimenēm

Programmas “Skolas piens” lielākais dalībnieks ir Latvijā vadošā piena pārstrādes uzņēmumu grupa “Food Union”, kas pašreizējā situācijā ziedo skolām saražoto pienu 16 tūkstošiem bērnu no maznodrošinātām un daudzbērnu ģimenēm visā Latvijā. Kopējais ziedojuma apmērs produkta tirgus vērtības izteiksmē ir vairāk nekā 100 000 eiro.

“Kopš brīža, kad Covid-19 izplatības ierobežošanas dēļ tika slēgtas mācību iestādes, bērni diemžēl nesaņem sev ierasto ikdienas piena devu, kuru nodrošinājām caur programmu “Skolas piens”, kā rezultātā mums izveidojās 43 tonnu jeb 215 tūkstošu iepriekš saražota “Rasēns” piena paciņu uzkrājums. Mēs kā atbildīgs ražotājs un lielākais programmas “Skolas piens” dalībnieks radām iespēju ar pašvaldību atbalstu nodrošināt vismaz 16 tūkstošus mazāk nodrošinātu bērnu ar augšanas procesam tik nozīmīgo pienu,” stāsta Normunds Staņēvičs, “Food Union” vadītājs Eiropā.

Ogres novada izglītības pārvaldes vadītāja vietniece Ieva Švēde informē, ka Ogres novads ir to deviņu pašvaldību skaitā, kurās bērni no maznodrošinātām un daudzbērnu ģimenēm vecumā no pirmsskolas izglītības iestādes vecuma līdz 9. klasei saņems “Food Union” ziedoto pienu. “Paldies uzņēmumam “Food Union” par atbalstu bērniem un ģimenēm! Izglītības pārvalde nodrošinās no uzņēmuma saņemto piena paciņu nodošanu bērniem. Pienu saņems visi bērni, kuriem  ir piešķirtas brīvpusdienas, un tā izdale notiks reizē ar pusdienu piegādi,” informē I. Švēde.

“Rasēns” piens ir dabīgs govs piens ar 1,5% tauku saturu, kas pasterizēts sevišķi augstā temperatūrā un iefasēts, izmantojot daudzslāņu iepakojumu, iegūstot ilgāku derīguma termiņu, nezaudējot neko no svaiga piena kvalitātēm. Tas satur visas pienam raksturīgās uzturvielas – taukus, olbaltumvielas, piena cukuru (laktoze) un minerālvielas, tai skaitā kalciju un vitamīnus. Iepakots 200ml iepakojumos ar salmiņu, tas ir ērti lietojams un drošs produkts bērniem.

“Vēlamies īpašu pateicību izteikt visām pašvaldībām un to novadiem, kuri atsaucās, proti Rīgas, Daugavpils, Liepājas, Jelgavas, Ventspils, Rēzeknes, Valmieras, Ogres un Jēkabpils sociālo dienestu un izglītības pārvalžu darbiniekiem par operatīvu iesaisti un sadarbību produktu nogādei katram bērnam,” papildina Normunds Staņēvičs.

Par Food Union grupu

Food Union ir lielākais piena pārstrādes uzņēmums Latvijā, kā arī vadošais saldējuma ražotājs Baltijas valstīs. Food Union grupa apvieno trīs lielākos piena pārstrādes un saldējuma ražošanas uzņēmumus Latvijā – “Rīgas piena kombināts”, “Valmieras piens” un “Rīgas piensaimnieks” (pievienots “Rīgas piena kombināts” 2020.gada februārī), lielāko saldējuma ražotāju Igaunijā “Premia” un “Premia” Lietuvā, lielāko saldējuma ražotāju Dānijā “Premier Is” un saldējuma piegādes servisa uzņēmumu “Hjem Is”, saldējuma ražotāju Norvēģijā “Isbjørn Is” un saldējuma piegādes servisa uzņēmumu “Den Norske Isbilen”, saldējuma ražotāju Rumānijā “Alpin57Lux”, saldējuma ražotāju Baltkrievijā “Ingman Ice Cream” un Krievijā “Hladokombinat No.1”. 2018.gadā Food Union atvēra divas piena produktu un bērnu pārtikas ražotnes Ķīnā. 2018.gadā Food Union grupa Eiropā apgrozīja vairāk nekā EUR 280 miljonus, kas ir par 11% vairāk nekā iepriekšējā periodā, un strādāja ar vairāk nekā EUR 9,8 miljonu peļņu. Food Union grupā nodarbināti vairāk nekā 3100 cilvēku.