Erasmus+ projekta „Journey” noslēgums Ikšķiles vidusskolā

Ikšķiles vidusskolā noslēgumam tuvojas Erasmus+ projekts Nr. 2019-1-FI01-KA229-060699_3 „Journey”, kurš sākās 2019. gada rudenī. Skolēni un skolotāji ir ieguvuši brīnišķīgu un neaizmirstamu pieredzi, piedaloties projekta dalībvalstu nedēļās skolā, dodoties apmaiņas braucienos un satiekot jaunus draugus, kā arī iepazinušies ar Turcijas, Francijas, Spānijas, Itālijas un Somijas bagāto kultūras mantojumu. Liels gandarījums bija uzņemt projekta viesus Ikšķiles vidusskolā no 9. līdz 13. maijam. Tika veikts rūpīgs sagatavošanās darbs, lai piecu dienu garā vizīte būtu interesanta un izzinoša. Skolas kori, popgrupa, ansamblis un tautas deju grupa skolotāju vadībā sagatavoja krāšņu vizītes atklāšanas koncertu, kas viesiem ļoti patika, savukārt projektā iesaistītie skolēni izrotāja skolu ar pašu veidotiem plakātiem un projekta dalībvalstu karogiem.

 

Skolēnu atmiņas par katru vizītes dienu ir emociju pilnas:

12.klases skolniece Elvīra Langmane stāsta: “Beidzot pienāca tā diena, kad varējām sagaidīt un mīļi uzņemt mūsu Erasmus + Jorney projekta dalībniekus no dažādām valstīm - Turcijas, Somijas, Spānijas un Itālijas. Rīta pusē valstu dalībnieki noklausījās mūsu skolas mūzikas un deju kolektīvu daudzpusīgu un uzmundrinošu koncertu ar tautas dejām, vokāli instrumentālā ansambļa, koru un popgrupas priekšnesumiem.

Pēc tam sekoja ekskursija pa skolu - tika izrādīts katrs interesantākais stūrītis, ciemiņi iepazīstināti ar skolotājiem un mācību procesu.

Kad kājas izlocītas pa klašu telpām un gaiteņiem, skolēni skatījās 11. klases skolnieka Andra Medņa pašveidotu plastilīna multiplikāciju par Turaidas rozi un klausījās viņa stāstījumā par radošo procesu.

Pēc labi ieturētām pusdienām visi devāmies foto orientēšanas spēlē (ko 10.klase tiešsaistē izveidoja viesiem) pa Ikšķili, kur ārzemniekiem katrā konkrētajā atskaites punktā bija jāizdara kāds īpašs uzdevums saistībā ar Ikšķili un Latviju. Kad visi jau bija piekusuši un gandarīti par aktivitātēm, draudzīgi ieturējām gardu maltīti Ikšķiles centrā.

Diena aizritēja ātri, tika iepazīti jauni draugi, un nepacietīgi gaidītas projekta nākamās aktivitātes.”

 

Samanta Dombrovska, 10.klases skolniece, un Kate Krastiņa, 9.a klases skolniece dalās ar saviem iespaidiem: "Erasmus + projekta "Ceļojums" otrā diena: otrdienas piedzīvojumu sākām Rīgā pie Doma baznīcas, kur redzējām mūsu tautas un Rīgas vēsturi. Gids parādīja abus Vecrīgas centrus - seno un jauno. Erasmus+ dalībnieki iepazinās ar Lielo Ģildi, Melngalvju namu un nebaidījās uzdot kaudzēm jautājumu. Nākamais piedzīvojums bija gardas pusdienas bistro Lido. Tad uzreiz devāmies uz Brīvdabas muzeju, kur katrs dalībnieks bija pārsteigts par Latvijas apburošo un zaļo dabu. Bija iespēja iejusties senlatviešu darba ikdienā (aušana, keramika un virpošana). Ekskursijas vadītājs bija noorganizējis tradicionālas latviešu spēles, un ārzemniekiem tas likās aizraujoši. Dienu pabeidzām ar tradicionālajiem latviešu ēdieniem, kā šķovēti kāposti, aukstā zupa un mednieku desiņas. Dienas beigās visi bija noguruši, bet atkal ar nepacietību tieka gaidīta nākamā diena!"

 

Martina Kerubina, 9.a kl., stāsta par projekta 3.dienu: “Erasmus + projekta "Ceļojums" trešā diena: trešdienu sākām ar braucienu uz Turaidas pili, kur mums pastāstīja burvīgo un noslēpumaino leģendu par Turaidas rozi. Protams, redzējām arī Turaidas rozes kapa vietu. Iepazināmies ar līvu leģendām un ekspozīciju par līviem. Ekskursijas vadītāja bija ļoti jauka, un varēja redzēt, ka arī skolēniem no Somijas, Itālijas, Spānijas un Turcijas interesēja šie stāsti. No Turaidas pils torņa pavērās skaists skats uz Siguldu! Pēc šīs ekskursijas mēs devāmies pusdienās restorānā “Aparjods”, bet pa ceļam piestājām pie Gūtmaņa alas, kura tik tiešām ir iespaidīga. Kad bijām paēduši kārtīgas latviešu pusdienas, devāmies uz jūru un dienu beidzām ar jaukām un patīkamām emocijām!” 

 

Līva Rozniece, 10.kl.: “Erasmus+ projekts: ceturtdien no rīta mūsu ciemiņi devās uz Ikšķiles vidusskolu, kur viņus sagaidīja skolotāji un skolēni. Pēc ierašanās visi projekta dalībnieki pulcējās aktu zālē, kur tika demonstrētas katras valsts sagatavotās prezentācijas par kultūras mantojumu. Dalībnieki bija pacentušies, lai prezentācijas būtu ne tikai informatīvas, bet aizraujošas un kvalitatīvas. Pēc tam teātra skolotājas Zanes un skolēnu teātra dalībnieces Līvas vadībā dalībnieki tika iepazīstināti ar dažām improvizācijas tehnikām, kas turpat uz vietas tika arī izspēlētas. Noslēgumā visu valstu dalībnieki rādīja nelielas latviešu mītiskās pasakas "Kā zvēri raka Daugavu” etīdes. Visi izbaudīja un bija patīkami pārsteigti par šo improvizācijas darbnīcu, kas noritēja jautrā un nepiespiestā atmosfērā. Pēc pusdienām dalībnieki devās uz kultūras mantojuma centru "Tīnūžu muiža". Tas bija īpaši interesanti, jo ekspozīcijas elementus varēja praktiski izmēģināt. Dalībniekiem bija iespēja dziļāk iepazīt daļu no Latvijas vēsturiskajiem notikumiem. Pēc tā ceļš turpinājās uz Ogri. Devāmies uz Ogres novada domi, kur mūs laipni uzņēma. Pēc domes apmeklējuma bija iespēja ielūkoties jaunajā un modernajā Ogres Centrālajā bibliotēkā. Vakars noslēdzās ar garšīgām vakariņām restorānā “Pie zelta liepas”.”

Par projekta pēdējo dienu stāsta Kate Krastiņa. 9.kl.: “Erasmus+projekta noslēguma diena. Diemžēl piektdiena bija projekta pēdējā diena, bet arī to pabeidzām jautri. Pēc nedēļas, pilnas ar piedzīvojumiem un notikumiem, šo dienu pavadījām tikai nedaudz mierīgāk. Rītu sākām ar sporta spēlēm, futbolu un basketbolu. Kad kārtīgi bijām izsportojušies un izsmējušies, diena turpinājās ar pusdienām restorānā "Brandīns" Daugavmalā. Tur nogaršojām gardu zupu, pamatēdienu un desertu. Pa šo laiku daudzi kļuva emocionālāki, jo bija jādodas atpakaļ uz savu valsti. Visi apskāvāmies, dziedājām un dalījāmies ar telefonu numuriem, sociālo tīklu informāciju, lai draudzību varētu turpināt, vienalga, kur atrodamies. Kad sertifikāti - apliecinājums dalībai projektā - bija izdalīti, uzņēmām pēdējo kopīgo fotogrāfiju un ar asaru pilniem apskāvieniem teicām "atā" savās valodās.”