Ogre Pašvaldība Ziņas, jaunumi
Ogrē uzstādīta Latvijā pirmā elektromobiļu ātrās uzlādes stacija

Ogres novada pašvaldībai Ogrē pieder viena līdzstrāvas uzlādes stacija Brīvības ielā 15 un divas elektroautomobīļu ārējās uzlādes sistēmas Brīvības ielā 35. Elektrotransportlīdzekļu uzlādes pakalpojuma sniegšana neietilpst pašvaldības funkcijās, minēto objektu apsaimniekošana un uzturēšana pašvaldībai rada izdevumus, līdz ar to pašvaldība šos objektus nodos nomā elektrotransportlīdzekļu uzlādes pakalpojuma sniegšanai.

Pašvaldības mantas novērtēšanas un izsoles komisija 2022. gada 23. novembrī, pamatojoties uz SIA „GUPO” atskaiti par Ogres novada pašvaldība piederošās kustamās mantas tirgus vērtības aprēķinu un nomas maksas aprēķinu, noteica objektu nosacīto sākumcenu nomas maksai: līdzstrāvas uzlādes stacijai Brīvības ielā 15, Ogrē, 102 eiro mēnesī, un divām elektroautomobīļu ārējās uzlādes sistēmām Brīvības ielā 35, Ogrē, 146 eiro mēnesī.

Izskatot sagatavoto lēmumprojektu, Ogres novada dome 22. decembrī pieņēma lēmumu iznomāt līdzstrāvas uzlādes staciju Brīvības ielā 15, Ogrē, un divas elektroautomobīļu ārējās uzlādes sistēmas Brīvības ielā 35, Ogrē, uz pieciem gadiem, nomnieku noskaidrojot mutiskā izsolē elektrotransportlīdzekļu uzlādes pakalpojuma sniegšanai. Nomas tiesību izsoles sākuma nomas maksa Pašvaldības mantas novērtēšanas un izsoles komisijas noteiktā (102 un 146 eiro mēnesī). Lēmums nosaka arī, ka papildu nomas maksai nomnieks maksā apsaimniekošanas izdevumus, nekustamā īpašuma nodokli, pievienotās vērtības nodokli un zemes nomas maksu 1,5 % apmērā no zemes kadastrālās vērtības gadā, bet ne mazāk kā 28 eiro gadā. Nomas tiesību izsoli organizēs Pašvaldības mantas novērtēšanas un izsoles komisija normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā.

Elektrouzlādes staciju apsaimniekošanas pakalpojuma sniegšanas nosacījumos norādīts, ka nedēļu pirms izsoles termiņa beigām tiek noteikts datums un laiks objektu apsekošanai. Tāpat tiek paredzēts, ka nomnieks nodrošina Ogres novada iedzīvotāja kartes lietotājam vismaz 5% atlaidi elektroenerģijas cenai, iznomātājam ir tiesības noteikt atlaides apmēru līdz 35% no elektroenerģijas cenas. Nomniekam jāuzņemas maksājumi, kas veicami par iekārtu uzturēšanu un remontdarbiem, veic iekārtu remontu, modernizāciju.