Pašvaldība
Eiropas Mobilitātes piedalījās arī Ogres novada pašvaldība un iedzīvotāji

Ikdienā pašvaldības centrālajā administrācijā strādājošie uz darbu dodas dažādos veidos - daļa regulāri iet kājām, arī attālāk no pilsētas centra dzīvojošie, sabiedrisko transportu izmanto daļa darbinieku, kuri dzīvo Ikšķilē, Lielvārdē un Rīgā. Tomēr liela daļa izmanto savu auto.

Mobilitātes nedēļā daudzi darbinieki savus ikdienas ieradumus centās mainīt - lai gan laika apstākļi nekādi jaukie nebija, vairāki tomēr sēdās uz velosipēda un veiksmīgi nokļuva darba vietā. Kā liecina novērojumi, katru rītu ar velosipēdu uz darbu atbrauca domes priekšsēdētājs Egils Helmanis, Materiāltehniskā nodrošinājuma nodaļas vadītājs Alberts Naglis un datorspeciālists Kaspars Vilcāns. Braukt uz darbu ar velosipēdu bija izvēlējušies vēl vairāki darbinieki, taču ne katru rītu.

Darbinieki, kuri no Lielvārdes parasti brauc katrs ar savu auto, pagājušajā nedēļā nolēma izmantot tikai vienu spēkratu.

Pagājušās ceturtdienas rītā novada pašvaldības centrālajā administrācijā četri Ogresgala pamatskolas audzēkņi veica aptauju, lai noskaidrotu, kā darbinieki ierodas darbā (foto zemāk). Kad atbildes būs apkopotas, rezultāti tiks publicēti.

Mobilitātes nedēļas noslēgumā norisinājās virkne pasākumu veselīga dzīves veida veicināšanai - Olimpiskā diena piektdien, skrējiens "Izskrien Ogri" un nūjošanas pārgājiens svētdien. Jāpiebilst, ka svētdien visās Eiropas valstīs norisinājās Diena bez auto, arī ogrēnieši tika aicināti šajā dienā samazināt auto lietošanu, izvēloties citu pārvietošanās veidu.

Pievienotās saites