Izglītība Pašvaldība
E. Helmanis: Bērnu ēdināšanā prasībās jāievēro ļoti stingri

“Šādā situācijā arī pašvaldības vadība nedrīkst stāvēt malā un ar bažām cerēt, ka mūsu pašvaldības izglītības iestādēs nekas tamlīdzīgs nenotiks. Uzskatu, ka nedrīkst pasīvi gaidīt, ir jārīkojas, jo bērnu ēdināšanā prasības ir jāievēro ļoti stingri,” norāda Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis. “Esmu vērsies Pārtikas un veterinārajā dienestā (PVD) ar lūgumu Ogres pirmsskolas iestādēs, kurās ēdināšanas pakalpojumus nodrošina SIA “Baltic Restaurants”, veikt pārbaudi, kā tiek ievērotas higiēnas un citas prasības, kas jāievēro, organizējot ēdināšanu šāda veida izglītības iestādēs.”

Jāatgādina, ka pirms vairākiem gadiem, 2011. gadā, vienā no Ogres pašvaldības bērnudārziem 44 bērniem un 3 darbiniekiem tika konstatēta saslimšana ar salmonelozi, šajā bērnudārzā ēdināšanu tolaik nodrošināja SIA “Fazer Amica”, kas tagad darbojas ar nosaukumu SIA “Baltic Restaurants”.

“Man nav nekādu pretenziju ne pret SIA “Baltic Restaurants”, nedz pret kādu citu ēdināšanas firmu, taču kā pašvaldības vadītājs es gribu gūt pārliecību, vai ar bērnu ēdināšanu mums viss ir kārtībā, vai mēs saviem iedzīvotājiem varam pateikt, lai droši, bez bažām ved bērnus uz bērnudārzu. Tāpēc arī vēršos PVD, jo darbā ar bērniem piesardzības nekad nav par daudz,” uzsver domes priekšsēdētājs.