Pašvaldība Ziņas, jaunumi
Zemkopības ministrs kopā ar Egilu Helmani 11.2023.

Šodien, 22. novembrī, Ogrē viesojās zemkopības ministrs Armands Krauze un Zemkopības ministrijas parlamentārais sekretārs Normunds Šmits, lai kopā ar Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētāju Egilu Helmani pārrunātu jautājumus, kas saistīti ar pilsētas aizsardzību plūdu gadījumā.

Ministrs apmeklēja arī Ogres Centrālo bibliotēku un Ogres Valsts ģimnāziju, atzinīgi novērtējot paveikto. Pēc ģimnāzijas apskates A. Krauze uzsvēra, ka tik mūsdienīgu skolu būtu nepieciešams izbūvēt katrā novadā, atzīmējot, ka mācību vide būtiski ietekmē gan jauniešu vēlmi mācīties, gan pedagogu vēlmi mācīt.  To pierāda jau šobrīd Ogres Valsts ģimnāzijā izveidotās deviņas 10. paralēlklases, kā arī piesaistītie jaunie pedagogi.

Savukārt, runājot par Ogres Centrālo bibliotēku, ministrs atzinīgi vērtēja tās mūsdienīgumu un ilgtspēju, kā arī ēkas izbūvē izmantotos koka materiālus, kas ir valsts vietējais resurss, bet mūsdienu būvniecībā netiek lietots pietiekami plaši.

A.Krauze, N. Šmits un E. Helmanis apmeklēja arī Rīgas hidroelektrostacijas (HES) ūdenskrātuves aizsargdambi gar Daugavu uz Ogres salas, kas ir VSIA “Zemkopības ministrijas nekustamie īpašumi” pārraudzībā. Šis aizsargdambis ir saistīts arī ar izbūvēto aizsargmolu (straumvirzes) pie Ogres upes ietekas Daugavā, līdz ar to svarīgi veikt šo būvju regulāru pārbaudi, uzturēšanu un saskaņotu apsaimniekošanu.

Zemkopības minsitrs viesojas Ogrē kolāža 22.11.2023.