Egils Helmanis saņem Čerņihivas apgabala Goda pilsoņa titulu

2024. gada 16. maijā Čerņihivas apgabala domes sēdē deputāti nobalsoja par titula "Čerņihivas apgabala Goda pilsonis" piešķiršanu Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājam Egilam Helmanim. Pagājušajā nedēļā, apmeklējot Čerņihivu, viņš tika personīgi apbalvots.

“E. Helmanis ir sniedzis palīdzību mūsu valstij jau pirms krievijas pilna mēroga uzbrukuma Ukrainai. Viņš ar saviem komandas biedriem ir bijuši frontē vairāk reižu nekā daudzi vietējie ierēdņi. Šis apbalvojums ir neliela pateicība par to, ko jūs darāt mūsu pilsētas, valsts un cilvēku labā,” pasniedzot apbalvojumu, sacīja Čerņihivas apgabala padomes priekšsēdētāja vietnieks Dmitro Blauš.

Apbalvošanas pasākumā piedalījās arī Latvijas vēstnieks Ukrainā Ilgvars Kļava, kurš uzsvēra, ka, pateicoties Ukrainas neatlaidīgajai cīņai pret agresoru, mēs varam dzīvot mierīgā valstī: “Mēs ar visiem mūsu rīcībā esošajiem spēkiem un līdzekļiem Ukrainu atbalstīsim arī turpmāk. Lai to nodrošinātu, liela nozīme ir tieši individuālajām iniciatīvām. Liels paldies jāsaka E. Helmanim, kurš regulāri organizē palīdzību Ukrainai. Pateicamies Ogres novada pašvaldībai un iedzīvotājiem par nemitīgo atbalstu Ukrainai.”

“Centīšos būt ar Ukrainu līdz galam, nepagurt, sniedzot palīdzību. Kad savējiem saku – jūs pagurstat sniedzot palīdzību, jūs domājat, ka pirms diviem gadiem sametāties vienai automašīnai un tā joprojām brauc… Dažkārt automašīnas mūžs frontē ir divas nedēļas vai divi mēneši. Palīdzība jāsniedz visu laiku. Vai ukraiņi ierakumos nav noguruši? Cilvēki, kas aizdomājas, tad maina domāšanu. Bet vislabāk domāšana mainās tad, kad dodies uz fronti un ieskaties karavīram acīs,” titula piešķiršanas ceremonijā teica E. Helmanis.

Tituls "Čerņihivas apgabala Goda pilsonis" līdz šim ir piešķirts tikai 20 cilvēkiem. E. Helmanis ir pirmais un pagaidām vienīgais ārzemnieks, kurš apbalvots ar šo titulu.

KONTEKSTS

Čerņihiva ir Ogres sadraudzības pilsēta Ukrainā. 2023. gada augustā tika parakstīts memorands starp Ogres novada pašvaldību un Černihivas apgabalu par savstarpēju pieredzes apmaiņu un dažāda veida atbalstu bruņotās agresijas skartajai Ukrainai.

Ogres novada pašvaldība regulāri sniedz palīdzību Ukrainai kopš 2015. gada. Šajā periodā pašvaldība, iedzīvotāji un uzņēmēji ir vairākkārt sarūpējuši humāno palīdzību Ukrainas atbalstam.  E. Helmanis vairākkārt ir uzsvēris, ka Ukrainas karš ir arī mūsu karš, kurā cilvēki cīnās arī par mūsu robežām. Viņš saka lielu paldies visiem iedzīvotājiem un uzņēmējiem par sniegtajiem ziedojumiem Ukrainas atbalstam.