Pašvaldība Ziņas, jaunumi
Ogres novada pašvaldības domes sanāksme 2024

Šī ir pirmā reize 30 gadu laikā, kad, pateicoties saistošo noteikumu izdošanai, ir notikušas būtiskas izmaiņas – šajā gadumijā Ogres novadā, atšķirībā no citām Latvijas vietām, uguņošana plkst. 23.00 nenotika, secina Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis.

Pašvaldības policija ziņo, ka Ogres novadā Jaunā gada sagaidīšana noritējusi mierīgi, bez incidentiem un par 2023. gada 21. decembrī pieņemto saistošo noteikumu Nr. 30/2023 “Par uguņošanas ierīču un skatuves pirotehnisko izstrādājumu izmantošanas laiku” neievērošanu saņemts tikai viens ziņojums. Vienlaikus policija norāda, ka neatļauta pirotehnikas lietošana dažos gadījumos bijusi, taču pārkāpēji nav bijuši klātesoši, tādējādi jāsecina, ka iedzīvotāji ir bijuši informēti par uguņošanas noteikumiem gadumijā.

Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis pateicas iedzīvotājiem, kuri līdz šim pirotehnikas izstrādājumu izmantošanu uzsāka jau plkst. 23.00, bet to vairs nedara, jo saprot, ka vēlme paust atbalstu un piederību Krievijas režīmam nesakrīt ar Latvijas sabiedrības vairākuma vērtībām. Helmanis aicina arī turpmāk cienīt vienam otru un būt vienotiem, svinot Jaunā gada sagaidīšanu vienā laikā.

Egils Helmanis pateicas Valsts policijai un Ogres novada Pašvaldības policijai par reaģēšanu, uzsverot, ka noteikumu ievērošana ir arī mūsu valsts drošības jautājums.

KONTEKSTS

2023. gada 21. decembrī Ogres novada pašvaldības dome pieņēma lēmumu par saistošo noteikumu Nr. 30/2023 “Par uguņošanas ierīču un skatuves pirotehnisko izstrādājumu izmantošanas laiku” izdošanu. Šie noteikumi nosaka uguņošanas ierīču un skatuves pirotehnisko izstrādājumu izmantošanas laiku Ogres novada administratīvajā teritorijā gadumijā (31. decembrī un 1. janvārī) un tie ir publicēti oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis” oficiālo publikāciju arhīvā. Noteikumi stājās spēkā 2023. gada 30. decembrī.