Pašvaldība
Dome sniegs galvojumu SIA “Ogres Namsaimnieks” siltumtrašu pārbūvei

SIA “Ogres Namsaimnieks” valdes loceklis Kaspars Grīnbergs informēja, ka 2018. gada 22. maijā starp Centrālo finanšu un līgumu aģentūru (CFLA) un SIA “Ogres Namsaimnieks” (tobrīd SIA “Labs nams”) noslēgts līgums, kas paredz siltumtrašu pārbūves projekta realizāciju Ogres pilsētā Kohēzijas fonda darbības programmas ietvaros ar CFLA atbalstu 40% no kopējiem attiecināmiem izdevumiem.

Iepirkuma procedūras “Būvprojekta izstrāde, autoruzraudzība un būvdarbi centralizēto pārvades un sadales siltumtīklu pārbūvei Ogrē” rezultātā 2018.gada 1. augustā līgums par darbu izpildi tika noslēgts ar personu apvienību “LBG” par kopējo summu 2 969 428,76 eiro. 2018. gada 11. decembrī tika noslēgts pārjaunojuma līgums, ar kuru personas apvienības “LBG” kā izpildītāja vietā stājās pilnsabiedrība “BGL”, kurā ir tie paši divi dalībnieki SIA “DGS” un SIA “LOKŠIRS”.

Līdz šim brīdim ir izstrādāti pazemes siltumtīklu posmu būvniecības projekti par visiem posmiem (pazemes siltumtrašu pārbūve sadalīta 6 posmos), kā arī uzsākti būvniecības darbi. Vienā no posmiem siltumtīklu izbūve ir pabeigta, atlikuši labiekārtošanas darbi, divos citos posmos siltumtīkli ir izbūvēti daļēji.

Būvdarbu norise ir apstājusies pilnsabiedrības biedru savstarpējo nesaskaņu dēļ - līdz šim veiktos būvdarbus ir veicis pilnsabiedrības biedrs SIA “DGS”, bet par izpildītajiem darbiem būvniekam nav samaksāts, jo minētajiem darbiem nepiekrita otra pilnsabiedrības puse – SIA “LOKŠIRS”. Šobrīd starp pilnsabiedrības biedriem ir panākta vienošanās par SIA “LOKŠIRS” izstāšanos no pilnsabiedrības, tālāko projekta realizāciju atstājot otram biedram, kurš pēc iepirkuma procedūras kritērijiem izpilda visas kvalifikācijas prasības. Līdz ar to tiek gatavoti līguma grozījumi, kas paredz arī līguma termiņu pagarināšanu. CFLA ir paudusi piekrišanu šādas vienošanās noslēgšanai.

Ņemot vērā iepriekš minēto, dažādu ar SIA “Ogres Namsaimnieks” kā pasūtītāju nesaistītu apstākļu dēļ ir izveidojusies situācija, kurā Ogres pilsēta var zaudēt fondu līdzfinansējumu siltumapgādes tīklu izbūvei, kā arī pastāv tiesvedības riski ar būvdarbu veicēju, jo daļa tīklu ir izbūvēta un par tiem nav veikta apmaksa. SIA “Ogres Namsaimnieks” piegādā iedzīvotajiem siltumenerģiju, izmantojot tīklus, kas līdz objekta nodošanai ekspluatācijā atrodas būvnieka īpašumā.

K. Grīnbergs vērsa uzmanību, ka projekta īstenošana ļaus paaugstināt Ogres pilsētas iedzīvotājiņiem sniegtā pakalpojuma kvalitāti - siltumtīklu izbūve tiek veikta ar Eiropas Savienības līdzfinansējumu 40% apmērā, kas ļauj samazināt tiešos izdevumus, saglabājot zemu siltumenerģijas tarifu, tiks samazināti siltumenerģijas zudumi un avāriju risks siltumtīklos, tādējādi nodrošinot centralizētās siltumapgādes pakalpojuma nepārtrauktību, kā arī projekta īstenošanas rezultātā tiks samazināta CO2 emisija.

Ogres novada pašvaldības dome nolēma sniegt galvojumu SIA „Ogres Namsaimnieks”, kurā Ogres novada pašvaldībai pieder 100% kapitāldaļas, aizņēmuma 2 151 734 eiro ņemšanai Valsts kasē uz divdesmit gadiem par Valsts kases noteikto procentu likmi ar kredīta pamatsummas atlikto maksājumu uz vienu gadu projekta „Centralizētās siltumapgādes pārvaldes un sadales sistēmas efektivitātes paaugstināšana Ogres pilsētā” īstenošanai.