Pašvaldība
Dome lemj par dzīvojamo māju pārvaldīšanas tiesību nodošanu

Ogres novada pašvaldībā ir saņemti iesniegumi no SIA “Namu pārvaldīšana” ar lūgumu nodot dzīvojamās mājas Loka ielā 2, Loka ielā 4, Brīvības ielā 113 un Brīvības ielā 115A, Ogrē, pārvaldīšanas tiesības SIA “Namu pārvaldīšana”, kā arī iesniegumi no SIA “Senču nami” ar lūgumu nodot dzīvojamās mājas Zilokalnu prospektā 16 un Draudzības ielā 10, Ogrē, pārvaldīšanas tiesības SIA “Senču nami”.

Pirms lēmumprojekta izskatīšanas SIA “Ogres Namsaimnieks” valdes loceklis Kaspars Grīnbergs iepazīstināja deputātus ar dzīvojamo māju pārvaldīšanas tiesību pārņemšanas procesu Ogres novadā. Šobrīd Ogrē daudzdzīvokļu mājās lielākoties apsaimnieko pašvaldības SIA “Ogres Namsaimnieks”, taču pārvaldīšanas funkcijas var veikt gan fiziska persona, gan mājas iedzīvotāju dibināta biedrība, gan arī cita sabiedrība ar ierobežotu atbildību - izvēle ir pašas mājas dzīvokļu īpašnieku ziņā. Iepriekš minētie lēmumprojekti paredz dzīvojamo māju pārvaldīšanas tiesību nodošanu attiecīgajām SIA.

K. Grīnbergs arī informēja, ka 2018.gada nogalē SIA “Ogres namsaimnieks” kopā ar Ogres novada pašvaldību rīkoja informatīvu kampaņu, kuras ietvaros iepazīstināja iedzīvotājus ar pārvaldīšanas procesa specifiku, dzīvokļu īpašnieku tiesībām un pienākumiem. Kampaņas rezultātā atsevišķas mājas ir slēgušas līgumu ar pārvaldnieku, citas vēl ir procesā.

Ogres novada pašvaldības Juridiskās nodaļas vadītājs Ronalds Vītols informēja, ka iesniegumiem normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā ir pievienoti dokumenti, kas apliecina lēmumu pieņemšanas procedūru – protokols par balsošanas rezultātiem, dzīvokļu īpašnieku lēmumi un pārvaldīšanas līgums, kā arī attiecīgo SIA pārstāvju apliecinošie dokumenti, kas pierāda profesionālo kvalifikāciju veikt pārvaldīšanas funkcijas. Tā kā dokumentācija ir sagatavota atbilstoši likuma „Par valsts un pašvaldību dzīvojamo māju privatizāciju” un Dzīvokļa īpašuma likuma noteiktajam, deputāti nolēma virzīt sagatavoto lēmumprojektu uz domes sēdi 19.septembrī, kad tiks pieņemts gala lēmums.

Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis komentēja, ka jebkurā jomā konkurence ir tikai pozitīva, jo tādejādi uzlabosies pakalpojuma kvalitāte.

Plašāka informācija par daudzdzīvokļu dzīvojamo māju pārvaldīšanas tiesību pārņemšanu pieejama ŠEIT.

Informācija par dzīvojamo māju pārņemšanas kārtību un pārvaldīšanas līguma noslēgšanu pieejama arī SIA “Ogres namsaimnieks” mājas lapā.

Pievienotās saites