Izglītība
Dodas pieredzes apmaiņā uz Jelgavas novadu
Saite uz fotogaleriju

Brauciena mērķis bija iepazīties ar Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centra (ZRKAC) darbību, Jelgavas novada izglītības iestāžu darbību, to piedāvātajām izglītības programmām un citiem ar izglītības jomu saistītiem jautājumiem.

Pirmais pieturas punkts – ZRKAC. Tā vadītāja vietniece Skaidrīte Bukbārde izrādīja centra telpas, kā arī iepazīstināja ar turpmākajiem iestādes plāniem efektīva metodiskā atbalsta sniegšanā izglītības iestādēm jaunā kompetenču mācību satura ieviešanā un pedagogu izglītošanā. Jelgavas novada pašvaldības Izglītības pārvaldes vadītāja Ginta Avotiņa viesus pavadīja uz pārējām izglītības iestādēm un pastāstīja sīkāk par katru no tām.

Ogres novada izglītības iestāžu vadītāji devās uz Elejas pirmsskolas izglītības iestādi „Kamenīte”, kurā iestādes vadītāja Indra Buse pastāstīja par pirmsskolas iestādes mācību procesu. Šīs iestādes misija ir nodrošināt katram bērnam vispusīgu, individuālu un harmonisku attīstību atbilstoši viņa spējām, kā arī radīt vidi un iespējas bērnam darboties patstāvīgi un radoši.

Ar mācību darbu Elejas vidusskolā iepazīstināja direktores vietniece izglītības jomā Inese Meldere. Izglītības iestāžu vadītāji apskatīja skolas telpas, uzzināja par skolēnu radošā darba iespējām. Interesants bija vidusskolas muzeja apmeklējums, kuram skolā ierādīta īpaša vieta.

Kā pēdējo vadītāji apmeklēja Vilces pamatskolu, kas ir ne tikai mācību iestāde, bet arī arhitektūras piemineklis. Neskatoties uz mazo skolēnu skaitu, Vilces pamatskolas vadībai netrūkst ideju par to, kā skolai turpmāk attīstīties.

Ogres novada izglītības iestāžu vadītāji pieredzes apmaiņas nolūkā uz dažādām pilsētām un novadiem dodas katru gadu un atzīst, ka šāda pieredze ir ļoti vērtīga, var smelties idejas un iedvesmu darbam. Ogres novada izglītības iestāžu vadītāji ir pateicīgi par sirsnīgo un patīkamo uzņemšanu izglītības iestādēm, ko apmeklēja Jelgavas novadā, un aicina arī uz turpmāku sadarbību un sadraudzību.

Pieredzes apmaiņas braucienus organizē Ogres novada pašvaldības Izglītības, kultūras un sporta pārvalde.