Ziņas, jaunumi Ogres novads Satiksme, ceļi
Pašvaldību, Satiksmes ministrijas un citu iestāžu pārstāvju sēž pie apaļā galda, diskusija 16.09.2024.

Šodien, 16. septembrī, Satiksmes ministrijā notika diskusija par dzelzceļa pieturas punktu Kaibala, Cena, Kūdra, Dārziņi, Rumbula un Inčupe nākotnes attīstības scenārijiem.

Diskusijā piedalījās Satiksmes ministrijas, VAS “Latvijas Dzelzceļš”, VSIA “Autotransporta direkcija”, AS “Pasažieru vilciens” un pašvaldību, kuru teritorijās atrodas minētie dzelzceļa pieturas punkti, pārstāvji, tai skaitā Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis un viņa vietnieks Gints Sīviņš.

Tikšanās laikā Satiksmes ministrijas pārstāve iepazīstināja ar ieguvumiem gadījumā, ja šie dzelzceļa pieturas punkti tiktu slēgti. Pašvaldības pret šādu lēmumu kategoriski iebilst.  Aizstāvot Ogres novada iedzīvotāju intereses, E. Helmanis uzsvēra, ka svarīgi ir domāt par visas sabiedrības labklājību, arī tiem, kas dzīvo lauku teritorijās. Šobrīd vilciens ir galvenais pārvietošanās līdzeklis lielākajai daļai Kaibalas ciema iedzīvotāju. Dzelzceļa transports vienmēr ir ticis uzskatīts kā drošākais un uzticamākais pārvietošanās veids, svarīgi to nodrošināt arī turpmāk.

Informācijai

Kaibalas dzelzceļa pieturas punktu dzelzceļa līnijā Rīga – Aizkraukle bija paredzēts slēgt jau ar 2022. gadu, taču Ministru kabinetam iesniegtā kolektīvā iesnieguma rezultātā šis lēmums tika apturēts. 2023. gada 21. augustā VSIA “Autotransporta direkcija” (turpmāk – ATD) informēja par Sabiedriskā transporta padomes lēmumu līdz 2023. gada beigām slēgt sešas dzelzceļa stacijas, tai skaitā dzelzceļa pieturu “Kaibala”, saistībā ar nelielo pasažieru plūsmu.

Ņemot vērā iedzīvotāju iebildumus, 27. oktobrī tika nolemts pagaidām neizslēgt pieturas punktus Kaibala, Cena, Kūdra, Dārziņi, Rumbula, Inčupe no vilcienu kustības sarakstiem. ATD tika uzdots sadarbībā ar AS “Pasažieru vilciens” līdz 2024. gada jūnijam veikt pasažieru plūsmas monitoringu šajos dzelzceļa pieturas punktos un informēt STP par secinājumiem, iekļaujot arī ekspertu pētījumus par Rīgas metropoles areāla sabiedriskā transporta plūsmas attīstības tendencēm.