Sociālā palīdzība
Dienas centrā „Saime” viesojas sociālie darbinieki no Līvāniem

Dienas centra “Saime” sociālā darba speciālisti iepazīstināja viesus ar dienas centra “Saime” telpām, tā sniegtajiem sociālās rehabilitācijas pakalpojumiem, radošajām nodarbībām un klientu darinātajiem darbiem, kā arī brīvā laika pavadīšanas iespējām. Ogres novada Sociālā dienesta vadītāja Sarmīte Ozoliņa dalījās pieredzē ar dienas centra rīkotajiem pasākumiem, piemēram, ikgadējo nometni cilvēkiem ar invaliditāti “Iespēja”, kopā ar biedrību „Lux Viridia” organizēto labdarības koncertu, kuram pateicoties “Saime” ir iegādājusies bungu komplektu, formas tērpus “Saimes” mini futbola komandai, video kameru un citus nozīmīgus materiālus nodarbībām. Tāpat S. Ozoliņa informēja par īstenotajiem Individuālā budžeta modeļa izmēģinājumprojektiem bērniem ar funkcionēšanas traucējumiem un cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem, kā arī deinstitucionalizācijas projektu, kura rezultātā plānots nodrošināt tādus pakalpojumus kā grupu dzīvokļi, rehabilitācijas infrastruktūra un dienas aprūpes centrs bērniem ar funkcionāliem traucējumiem, specializētās darbnīcas personām un dienas aprūpes centrs personām ar garīga rakstura traucējumiem. Liela interese bija par integratīvo teātri “Ārpus Robežām”, kura aktieri ir personas ar īpašām vajadzībām, dienas centra “Saime” klienti un brīvprātīgie jaunieši bez veselības problēmām.

Tikšanās laikā tika uzsvērta šāda veida dienas centru nozīme cilvēku ar invaliditāti integrēšanai sabiedrībā - šie cilvēki arvien biežāk iet sabiedrībā, piedalās publiskos pasākumus un arī sabiedrība viņus palēnām sāk pieņemt.

Pēc viesošanās biedrības “Baltā māja” sociālā darbiniece Ilze Ancāne atzīmēja, ka ir patīkami pārsteigta par Ogrē pieejamajiem sociālā atbalsta pasākumiem, plašajām un gaišajām telpām, atsaucīgo un jaunām idejām atvērto kolektīvu, kā arī par ģimeniskajām un atvērtajām attiecībām, kas valda gan starp darbiniekiem un klientiem, gan starp pašiem klientiem. Pozitīvi vērtējams, ka dienas centrā “Saime” tiek nodrošinātas ļoti dažādas nodarbības un atbalsta pasākumi, kas motivē klientus darboties un mācīties dzīvot patstāvīgi. Šī vizīte arī viņus ir iedvesmojusi uz jaunām idejām, ko attīstīt Līvānu novadā. Biedrības pārstāvji saka paldies Ogres novada Sociālajam dienestam un dienas centram “Saime” par viesmīlīgo uzņemšanu.

Biedrība "Baltā māja" ir 1996. gadā dibināta brīvprātīga, patstāvīga, nepolitiska, nevalstiska organizācija, kas darbojas Līvānu novadā. Tās darbība ir vērsta uz sabiedrības locekļu labklājības līmeņa paaugstināšanu un indivīdu sociālo integrāciju sabiedrībā, pievēršot uzmanību iedzīvotāju aktivizēšanai, pieaugušo izglītošanai, savstarpējās palīdzības organizēšanai. Pateicoties Līvānu novada pašvaldības piešķirtajām dotācijām, biedrība nodrošina tādus sociālā atbalsta pasākumus kā Aprūpes mājās aprūpes birojs un Dienas aprūpes centrs personām ar garīgās attīstības traucējumiem un personām ar invaliditāti ar funkcionāliem traucējumiem.