Pašvaldība
Demontē veco bibliotēkas ēku

Oktobra sākumā tika norobežota vecās bibliotēkas ēkas teritorija un SIA “RERE būve” saskaņā ar SIA "PBR" izstrādāto būvprojektu uzsāka sagatavošanās darbus ēkas demontāžai. Vecās bibliotēkas ēkas demontāžu plānots veikt 2 mēnešu laikā.

Jau informējām, ka laika posmā no 28. oktobra līdz 4. novembrim ir ierobežota autotransporta kustība Brīvības ielas posmā no Zvaigžņu ielas līdz Kranciema ielai, lai bibliotēkas ēkas būvniecības ietvaros izbūvētu jaunus ārējo inženiertīklu pieslēgumus uz Brīvības ielas.

Darbu veikšanas laikā slēgta viena Brīvības ielas brauktuve virzienā uz centru, kā arī gājēju ietve gar ēku Brīvības ielā 35 (vecā bibliotēkas ēka) un gājēju pāreja no bibliotēkas uz Ogres Mūzikas skolu. Transporta plūsma nodrošināta pa vienu brauktuves pusi, kustību regulējot ar pagaidu luksoforiem. Lai izvairītos no sastrēgumiem, ieteicams apbraukt darbu veikšanas zonu pa Mednieku ielu. Brīvības ielas posma daļējas slēgšanas laikā autotransporta kustība notiks atbilstoši apstiprinātajai satiksmes organizācijas shēmai (skatīt pielikumā).

Satiksmes ierobežojumu laikā maršrutu autobusi kursēs pa ierasto maršrutu, ti

kai pieturvieta pie Ogres Centrālās bibliotēkas tiks nedaudz pārcelta virzienā uz Kranciema ielas pusi.

OCB vecā ēka tiks pilnībā nojaukta, tās vietā taps moderna, pašpietiekama, energoefektīva ēka ar zemām apkures izmaksām. Jaunajā ēkā uzstādītais apgaismojums ar viedo vadību nodrošinās, ka apgaismojuma līmenis mainās gan no dabīgā apgaismojuma pieplūdes, gan no cilvēku klātbūtnes, tādējādi maksimāli ietaupot resursus. Rekuperācijas ventilācijas sistēma automātiski uzraudzīs iekštelpu gaisa parametrus un tās darbība mainīsies, mainoties gaisa kvalitātei iekštelpās attiecīgi pastiprinot gaisa apmaiņu telpās, ja tas ir nepieciešams. Ēkai tiks izbūvēta unikāla apkures sistēma - kanalizācijas notekūdeņu rekuperācijas sistēma, kas tiks pieslēgta pie pilsētas maģistrālajiem kanalizācijas tīkliem. Iekārta veidota notekūdeņu siltuma atgūšanai, tālāk to novirzot ēkas apkurei un karstā ūdens apsildei. Uz ēkas jumta ir plānots uzstādīt saules baterijas elektroenerģijas ražošanai. Jaunās ēkas stāvlaukumā tiks izbūvētas 4 elektromobiļu uzlādes stacijas. Veiktie aprēķini liecina, ka jaunajā ēkā kopējais enerģijas patēriņš apkurei uz ēkas aprēķina platību gadā nepārsniegs 14,8 kWh/m2, sabiedriskā ēka ar tik zemu siltuma patēriņu būs pirmā Latvijā.

Jaunajā ēkā atradīsies arī Ogres novada Dzimtsarakstu nodaļa, kuras laulību telpā plānots altāris ar skatu uz priežu mežu, tā apliecinot, ka Ogre ir pilsēta dabā, un jaunlaulātajos radīs īpašu šī nozīmīgā mirkļa noskaņu.

Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis: “Jaunās bibliotēkas būvniecība ir mērķtiecīga darba rezultāts. Man ir liels gandarījums, ka būvdarbi ir uzsākti, kas parāda, ka tā nav tikai ideja, bet mēs patiesi soli pa solim tuvojamies mērķim - mūsdienīgas bibliotēkas ēkas izbūvei ar piemērotām telpām arī dzimtsarakstu nodaļai. Vēlreiz vēlos uzsvērt, ka, īstenojot projektu, ieguvēji būs ne tikai Ogres novada iedzīvotāji, bet daudz plašāka mēroga sabiedrība.”

Iepirkuma rezultātā līgums par ēkas būvprojekta izstrādi, būvniecību un autoruzraudzību ir noslēgts ar SIA “RERE būve” šī gada 11. martā. Līguma kopējās izmaksas – 7,8 milj. EUR bez PVN. Jaunās ēkas būvniecības darbus plānots pabeigt līdz 2021. gada pavasarim.

Līdz jaunās bibliotēkas izbūvei Ogres Centrālā bibliotēka strādā pagaidu telpās turpat blakus - Zvaigžņu ielā 4, Ogrē. Ēkas 1.stāvā atrodas Bērnu literatūras nodaļa un Pieaugušo literatūras nodaļa – abonements, savukārt 2. stāvā – lasītavas. OCB darba laiks – darba dienās no plkst.11.00 līdz 19.00, sestdienās no plkst.10.00 līdz 16.00.

2019. gada 11. janvārī starp LR Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, Latvijas vides investīciju fondu un Ogres novada pašvaldību tika parakstīts līgums par finansējuma piešķiršanu 5 miljonu EUR apmērā Ogres Centrālās bibliotēkas rekonstrukcijai no Emisiju kvotu izsolīšanas instrumenta.

Ogres novada domes sēdē 2018. gada 20. septembrī tika pieņemts lēmums par novada pašvaldības dalību projektu konkursā atbilstoši Ministru kabineta 2018. gada 17. jūlija noteikumiem Nr. 418 “Emisijas kvotu izsolīšanas instrumenta finansēto projektu atklāta konkursa “Siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšana, attīstot enerģētiski pašpietiekamu ēku būvniecību” ar izstrādāto projekta iesniegumu “Siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšana, izbūvējot Ogres Centrālās bibliotēkas ēku”.

Pievienotās saites