Pašvaldība Ziņas, jaunumi
Ogres novada pašvaldība

Ogres novada pašvaldības vadības rīkotajā preses konferencē, kas notika trešdien, 22. februārī, pašvaldība skaidroja apsvērumus, kuru dēļ netiek saskaņota Ogres Vēstures un mākslas muzeja atbalstam pieteiktā sapulce.

Pašvaldība uzskata, ka likums ir jāievēro arī tiem, kuri skaļi postulē demokrātijas principu aizstāvēšanu. Gan tādēļ, ka likuma vara ir viens no demokrātijas pamatiem, gan tādēļ, ka “revolucionārā pārliecība” par savu taisnību, kuras sasniegšanā visi līdzekļi ir labi, var novest tikai pie haosa. Vēsturē tam ir daudz pierādījumu.

Pirmkārt, pieteikums tika noraidīts, jo sapulces organizatori Elīna Grīnhofa (partija  “Kustība “Par”!”) un Kārlis Avotiņš (partija Konservatīvie), kas pārstāv Ogres novada pilsoniskās sadarbības un attīstības biedrību, šīs biedrības paziņojumos par sapulci publiski aicināja dalībniekus nākt uz pasākumu ar aizsegtām sejām, maskās, tādējādi  veicinot darbības, kuras ir aizliegtas  ar likumu “Par sapulcēm, gājieniem un piketiem”.

Otrkārt, pieteikumā sapulces rīkošanai nebija norādīti objektīvi apstākļi, par kuriem organizatoriem nebija iespējams zināt agrāk kā 10 darbdienas pirms plānotā pasākuma. Saskaņā ar likumu pieteikums sapulces rīkošanai  iesniedzams ne agrāk kā 4 mēnešus un ne vēlāk kā 10 darbdienas pirms attiecīgā pasākuma norises.

Pašvaldības konsultācijās saistībā ar pieteikuma izskatīšanu Valsts policijas nostāja bija skaidra – publisks aicinājums pārkāpt likumu nav pieļaujams! Tādēļ, balstoties likuma normās un tiesībsargājošo iestāžu atzinumos, pašvaldība pieņēma lēmumu atteikt sapulces saskaņošanu.

Lai gan sapulci pieteikušo biedrību ir izveidojušas personas, kuru rīcībā ir saskatāmas politiskās intereses, taču arī šī biedrība pārstāv daļu iedzīvotāju, kuriem ir tiesības brīvi paust savu viedokli, tostarp rīkojot sapulces. Tomēr būtiski, ka likums nosaka kārtību, kādā šīs tiesības īstenojamas, lai tiktu nodrošinātas sabiedrības intereses, sabiedriskā kārtība un drošība.

Pašvaldība arī turpmāk stingri vadīsies no likuma normām un nesaskaņos tikai tādus sapulču pieteikumus, kuri neatbildīs likuma prasībām un sabiedriskās kārtības interesēm.