Četru novadu deputāti lemj par vēlēšanu komisijas izveidi

Līdzšinējās novadu vēlēšanu komisijas turpina darbu līdz 2021. gada 1. jūlijam – jaunā novada domes pirmajai sēdes dienai, un nepieciešamības gadījumā organizē parakstu vākšanu, tautas nobalsošanu vai ārkārtas Saeimas vēlēšanas.

Administratīvi teritoriālās reformas rezultātā jauno Ogres novadu veidos četri pašreizējie novadi – Ogres, Ikšķiles, Ķeguma un Lielvārdes, un jaunā novada domi vēlēs šo novadu balsstiesīgie iedzīvotāji.

Lai lemtu par vēlēšanu komisijas izveidi, saskaņā ar Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likuma pārejas noteikumu 4. punktu ir jāsasauc visu apvienojamo pašvaldību deputātu kopsapulce. Deputātu kopsapulci sasauc un vada tās pašvaldības domes priekšsēdētājs, kurā ir lielākais iedzīvotāju skaits.

Pamatojoties uz Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumā noteikto, Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis šī gada 5. novembrī sasauca Ogres, Ikšķiles, Ķeguma un Lielvārdes novada deputātu kopsapulci, kuras darba kārtībā bija iekļauts viens jautājums – par jaunveidojamā Ogres novada vēlēšanu komisijas izveidošanu 2021. gada vēlēšanām.

No 62 deputātiem kopasapulcē piedalījās 42 deputāti (Ogres novads – 16, Ikšķiles novads – 8, Ķeguma novads – 6, Lielvārdes novads – 12). Ogres, Ikšķiles, Lielvārdes un Ķeguma novadu pašvaldību deputāti nolēma jaunveidojamā Ogres novada pašvaldības domes 2021. gada vēlēšanu organizēšanai izveidot vēlēšanu komisiju 11 cilvēku sastāvā, komisijas locekļu kandidātu pieteikšanas termiņu nosakot līdz 2020. gada 20. novembrim (ieskaitot).

Saskaņā ar deputātu kopsapulcē pieņemto lēmumu Ogres novada pašvaldībai līdz šī gada 24. novembra plkst. 14.00 ir jāapkopo visu četru novadu pašvaldībās saņemtie pieteikumi, lai līdz 1. decembrim varētu sasaukt nākamo kopsapulci un ievēlēt jaunveidojamā novada vēlēšanu komisiju. Tāpat visu četru novadu deputātu kopsapulcē būs jālemj par 2021. gada pašvaldību vēlēšanām nepieciešamo finansējumu.
Kā pieteikt kandidātus vēlēšanu komisijas sastāvam un kur iesniegt pieteikumus, skatīt Paziņojumā par kandidātu pieteikšanu jaunveidojamā Ogres novada pašvaldības domes vēlēšanu komisijas sastāvam.