Pašvaldība
Brīvības ielas skvērā tiks veikta siltumtrases maiņa

SIA “Ogres Namsaimnieks” siltumapgādes nodaļas vadītājs Igors Minovs norāda, ka šonedēļ tiks norobežota tikai daļa no teritorijas, kurā plānots veikt siltumtrases maiņu, lai varētu īstenot nedēļas nogalē paredzētos pasākumus, bet nākamnedēļ tiks norobežota visa teritorija. “Siltumtrase ir ļoti sliktā tehniskā stāvoklī, uz ko norāda atsevišķi iesēdumi demontējamā virsējā segumā, tāpēc ir nepieciešams veikt siltumtrases nomaiņu – šajā posmā tiks nomainītas novecojušās padomju laika kanāla tipa siltumcaurules uz modernām, rūpnieciski izolētām siltumcaurulēm. Siltumapgādes tīklu nomaiņas periodā Bērzu alejas iedzīvotājiem, kuri siltumenerģiju saņem no centralizētā siltumapgādes tīkla, jārēķinās ar siltumenerģijas padeves pārtraukumu (nebūs karstais ūdens),” atzīmē I. Minovs. Viņš arī norāda, ka paredzētais darbu izpildes termiņš ir trīs nedēļas, tai skaitā siltumenerģijas atslēguma periods viena nedēļa.

Brīvības ielas skvērā jau pašlaik ir norobežota teritorija, jo tiek veikti darbi skvēra pārbūves 2.kārtas ietvaros. Ogres pašvaldība vērš uzmanību, ka netiek veikta pagājušajā gadā izbūvētā skvēra atjaunošana, bet tiek turpināta tā pārbūve, lai Brīvības ielas ainava starp Bērza aleju, ēku “Pie zelta liepas”, Pļavas ielu un Ogres novada Kultūru centru iegūtu mūsdienīgu, stilistiski vienotu, kompozicionāli un funkcionāli organizētu telpu.

Ogres novada pašvaldības galvenais speciālists sociālās, izglītības, kultūras un sporta infrastruktūras būvniecības jomā Pēteris Preiss informē, ka šīs nedēļas laikā būvdarbu izpildītājs izvietos informāciju uz teritorijas norobežojuma un uzstādīs būvtāfeli, lai iedzīvotāji gūtu lielāku priekšstatu par darbiem, kas notiek skvērā.

Brīvības ielas skvēra 2.kārtas ietvaros tiks veikta betona un granīta bruģakmens seguma pārbūve ar bronzas ielaidumi segumā, kā arī atjaunots asfalta segums. Šajā skvēra daļā tiks uzstādīts granīta sols (37 m), koka soli-platformas, velostatīvi, atkritumu urnas, šūpoles, informācijas stends ar skārienjūtīgu ekrānu, veikta apgaismojuma, lietus ūdens kanalizācijas sistēmas būvniecība, kā arī vīteņaugu režģa un esošo koka sakņu aizsargrežģa izveide un teritorijas apzaļumošana. Darbi tiek veikti Brīvības ielā posmā no Pļavas ielas līdz Upes prospektam un teritorijā starp Ogres Mākslas skolu un Brīvības ielu 13 līdz Ogres novada Kultūras centra laukumam.

Līgums “Brīvības ielas skvēra pārbūve 2.kārta” tika noslēgts šī gada 3.maijā ar personu apvienību SIA “MT SĒTA” un SIA “Ceļinieks 01”. Noslēgtā līguma summa ir 564 275.02 EUR, tā īstenošanas termiņš ir šī gada 9.augusts.

Līguma ietvaros veikto darbu būvuzraudzību veic SIA “Akorda”.

Ogres novada pašvaldība un SIA “Ogres Namsaimnieks” aicina iedzīvotājus un uzņēmējus būt saprotošiem un iecietīgiem pret neērtībām, ar kurām nāksies saskarties būvdarbu laikā.