Sports
BK “Ogre” izcīnījis septīto uzvaru

Komandas jauno sezonu uzsāka teju diametrāli pretēji - ja "Ogrei" pirmajās sešās spēlēs izdevies izcīnīt sešas uzvaras (tostarp 93:89 viesos pār Latvijas-Igaunijas līgas čempionvienību "Ventspili"), tad LU vienīgais panākums sešos mačos bija uzvara mājas spēlē pār "Tartu Ülikool" - 65:59. Ogrēniešu rindās šovakar pēc savainojuma sadziedēšanas arī atgriezās eksplozīvais amerikāņu leģionārs Džeimss Beitmons. Par spīti tam BK "Ogre" nekādā gadījumā nedrīkstēja atslābināties vai šo spēli uzskatīt par formalitāti, jo iepriekšējā sezonā LU ar tai raksturīgo neatlaidīgo sniegumu sensacionāli uzvarēja BK “Ogre” ar 67:62.

LU savas kvalitātes pilnībā apliecināja pirmajā puslaikā, kuru viesi pabeidza ar piecu punktu pārsvaru (51:46), tā gaitā iekrājot pat deviņu punktu handikapu (40:31). Spēles ievadā LU rindās lieliski bija Alberts Putāns un Renārs Birkāns, savukārt otro ceturksni ar desmit punktiem (tai starpā arī diviem trīs punktu gājieniem) pēc kārtas uzsāka Reinis Avotiņš.

Ogrēniešu rindās iniciatīvu uzņēmās pieredzējušie Rinalds Sirsniņš un Jānis Pozņaks, kā arī Rihards Zēbergs. Tieši viņu pieliktās pūles pēc 15 minūšu pārtraukuma ļāva "Ogrei" sākumā atgūt līdzsvaru un minimālu pārsvaru (56:55), un trešajā ceturtdaļā veikt arī 13 punktu izrāvienu, apsteidzot mājiniekus ar rezultātu 71:59. Mača trešā ceturtdaļa lielā mērā kļuva arī par izšķirošo, ogrēniešiem tajā apliecinot savas ambīcijas uzbrukumā un triumfējot ar 35:16.

Noslēdzošo ceturksni BK "Ogre" iesāka ar 11:4 izrāvienu, panākot 92:71 savā labā un cīņas atlikušo daļu praktiski padarot par formalitāti. LU salīdzinoši individuālie uzbrukumi rezultātus vairs nedeva.

Mača galvenais varonis Sirsniņš spēlē realizēja sešus no deviņiem tālmetieniem. Par punktu mazāk guva gan Zēbergs, gan Pozņaks. Zēbergs realizēja visus četrus metienus (3/3 - 2p., 1/1 - 3p.) no spēles, izprovocējot deviņas piezīmes. Savukārt Pozņakam bez 19 punktiem (7/9 - 2p., 5/7 - s.m.) arī sešas atlēkušās bumbas. LU sastāvā pa 14 punktiem guva Reinis Avotiņš un Kārlis Žunda.

Nākamo maču "Ogre" aizvadīs 10. novembrī, viesojoties pie Mareka Jurēviča pārstāvētās Tallinas "Kalev/TLÜ".

"Ogre" - "Latvijas Universitāte" 94:78 (24:23, 22:28, 35:16, 13:11)

Ogre: Sirsniņš 20 (17rp), Pozņaks 19 (6ab), Zēbergs 19 (4pārtv.b), Apsītis 14 (4piez), Mizis 7 (6ab), Zotovs 6, Beitmons 5, Dārgais 2 (6ab, 5rp), Magone 2 (6ab), Mališevs, Muižnieks.

Latvijas Universitāte: Žunda 14 (6ab, 4piez), Avotiņš 14 (4piez), Putāns 13 (5ab, 4piez), Arnītis 10, Birkāns 7 (7rp, 4piez), Seņkāns 7, Bērze 4, Lēmanis 4, Salenieks 3, Šnipke 2, Līnis.