Pašvaldība
Biedrībai “Baltā dūja” nodos telpas bezatlīdzības lietošanā

Biedrība “Baltā dūja” ir sabiedriskā labuma organizācija, kuras darbības mērķi ir: sabiedrības, it īpaši trūcīgo un sociāli mazaizsargāto personu grupu, sociālās labklājības celšana; labdarības tradīciju sekmēšana, labklājības veicināšanas sekmēšana ģimenēm, bērniem un vientuļajiem cilvēkiem; palīdzības sniegšana krīzes un ārkārtas situācijās; speciālistu un partneru piesaistīšana, materiāla, emocionāla un sociāla atbalsta sniegšanai. Biedrība jau ilgstoši sadarbojas ar Ogres novada Sociālo dienestu, sniedzot palīdzību - bērnu pārtiku, apģērbu, apavus un citas sadzīvei nepieciešamas lietas, dažādām mērķauditorijām, vislielāko atbalstu sniedzot ģimenēm ar bērniem.

Ogres novada pašvaldībai ar biedrību līdz šī gada 24. jūnijam ir noslēgts patapinājuma līgums, ar kuru biedrībai bezatlīdzības lietošanā nodotas nedzīvojamās telpas pašvaldībai piederošā nekustamā īpašumā Suntažu ielā 2, Ogrē (ar kopējo platību 38 m2) un saimniecības ēkā. Biedrība ir vērsusies pašvaldībā ar lūgumu izskatīt iespēju par jauna patapinājuma līguma slēgšanu un nākamo termiņu.

Suntažu ielā 2, Ogrē projekta “Deinstitucionalizācijas un sociālie pakalpojumi personām ar invaliditāti un bērniem” ietvaros iecerēta vairāku sociālo pakalpojumu izveide. Pašlaik tiek veikta renovācijas un pielāgošanas būvprojekta izstrāde, bet būvdarbu uzsākšana plānota 2021. gada 1. ceturksnī, līdz ar to telpas ēkā iespējams nodot bezatlīdzības lietošanā tikai līdz būvdarbu uzsākšanai. Biedrības aktīvākā darbība notiek palīgēkā, kuras remontam biedrība ir ieguldījusi finansējumu, tāpēc telpas var tikt nodotas lietošanā uz ilgāku laiku.

Ņemot vērā minēto un izvērtējot lietderību, domes deputāti nolēma virzīt sagatavoto lēmumprojektu, kas paredz biedrībai “Baltā dūja” tās darbības nodrošināšanai bezatlīdzības lietošanā nodot telpas Suntažu ielā 2, Ogrē un palīgēku (darbnīca). Telpas ēkā tiek nodotas uz laiku, kamēr biedrībai ir sabiedriskā labuma organizācijas statuss, bet ne ilgāku par 2020. gada 31. decembri, savukārt telpas palīgēkā - uz laiku, kamēr biedrībai ir sabiedriskā labuma organizācijas statuss, bet ne ilgāku par diviem gadiem.

Sagatavotais lēmumprojekts tiks virzīts uz domes sēdi 14. maijā, kad tiks pieņemts gala lēmums.