Izglītība Ziņas, jaunumi
Nekustamais īpašums Mālkalnes pr.2 Ogre

Ogres novada pašvaldības Finanšu komitejas sēdē tika izskatīts jautājums par nekustamā īpašuma Mālkalnes prospektā 2, Ogrē daļas atsavināšanu paredzētās pirmsskolas izglītības iestādes darbības nodrošināšanai.

2017. gadā Ogres novada pašvaldība no valsts pārņēma nekustamo īpašumu Mālkalnes prospektā 10, Ogrē, kas sastāv no zemes vienības 6870 m2 platībā un divām būvēm. Šobrīd tiek izstrādāts projekts “Pirmsskolas izglītības iestādes pārbūve un energoefektivitātes paaugstināšana Mālkalnes pr.10, Ogrē”. Tā ietvaros paredzēts atjaunot ēkas vizuālo stāvokli, uzlabot tās tehnisko un energoefektīvo stāvokli un izveidot pirmsskolas izglītības iestādi 220 bērniem. Lai varētu nodrošināt pirmsskolas izglītības iestādes darbību, nepieciešams izbūvēt piebraucamo ceļu un stāvlaukumu, taču pašlaik to izbūve iespējama vienīgi nekustamajā īpašumā Mālkalnes prospektā 2, Ogrē, kas ir privātīpašums.

Sabiedrības vajadzībām nepieciešamā nekustamā īpašuma atsavināšanas likuma 2. pantā noteikts, ka nekustamo īpašumu atsavina valsts aizsardzības, vides aizsardzības, veselības aizsardzības vai sociālās nodrošināšanas vajadzībām, sabiedrībai nepieciešamu kultūras, izglītības un sporta objektu, inženierbūvju un inženierkomunikāciju būvniecībai vai transporta infrastruktūras attīstībai, kā arī citu sabiedrības vajadzību nodrošināšanai, ja šis mērķis nav sasniedzams ar citiem līdzekļiem. Līdz ar to, lai nodrošinātu Pašvaldību likumā noteikto pašvaldības autonomo funkciju - gādāt par iedzīvotāju izglītību un par pašvaldības īpašumā esošo ceļu būvniecību, uzturēšanu un pārvaldību, 20. aprīļa Finanšu komitejas sēdē tika apstiprināts sagatavotais lēmumprojekts par nekustamā īpašuma Mālkalnes prospektā 2, Ogrē sastāvā esošās zemes vienības daļas atsavināšanu ~954 m2 platībā saskaņā ar skici. Gala lēmums tiks pieņemts 27. aprīļa domes sēdē.