Izglītība
Attālināto mācību laikā pašvaldība nodrošina brīvpusdienas

Saskaņā ar Ogres novada pašvaldības 22.09.2016. saistošajiem noteikumiem “Par ēdināšanas pabalstiem” bezmaksas pusdienas tiek nodrošinātas skolēniem ar invaliditāti; skolēniem no ģimenēm ar trūcīgas vai maznodrošinātas ģimenes vai daudzbērnu ģimenes statusu. Brīvpusdienas saņem arī visi Ķeipenes pamatskolas un Taurupes pamatskolas un šīs skolas Mazozolu un Meņģeles filiāļu 5. - 9. klašu skolēni – viņiem bezmaksas pusdienas piešķirtas ar Ogres novada pašvaldības 2015. gada 15. oktobra lēmumu “Par brīvpusdienu piešķiršanu”.

Šobrīd brīvpusdienas tiek nodrošinātas gatava ēdiena veidā katru dienu vienu reizi dienā, izņemot brīvdienās un svētku dienās, Ogres novada administratīvās teritorijas robežās. Lai pieteiktos brīvpusdienu saņemšanai, skolēna likumiskajam pārstāvim jāsazinās ar skolas vadību vai klases audzinātāju. Katrā izglītības iestādē brīvpusdienu izsniegšanas kārtība var būt atšķirīga. Savukārt, skolēniem, kuri atbilst noteiktajiem kritērijiem un kuru deklarētā dzīvesvieta ir Ogres novadā, taču izglītības iestāde, kurā mācās, ir ārpus Ogres novada, pieteikums par skolēnu ēdināšanu jānosūta uz elektroniskā pasta adresi izglitiba@ogresnovads.lv. Izglītojamajiem no daudzbērnu ģimenē pieteikumam jāpievieno 3+ kartes attēls (no abām kartes pusēm).

Jautājumu vai neskaidrību gadījumā aicinām sazināties ar Ogres novada izglītības pārvaldes speciālistiem pa tālruņiem 65047794 vai 65068764.

Ja Ogres novada administratīvajā teritorijā deklarētajiem vispārējās pamatizglītības un vidējās izglītības iestāžu izglītojamajiem noteikta pašizolācija, mājas karantīna vai izolācija personas dzīvesvietā saistībā ar aizdomām par inficēšanos ar covid-19 un tādējādi mācību procesā piedalās attālināti, saskaņā ar 2020. gada 23. oktobra Ogres novada pašvaldības domes lēmumu viņiem ir iespēja saņemt brīvpusdienas (gatavā ēdiena veidā vai ar pārtikas paku). Šādā gadījumā izglītojamā likumiskajam pārstāvim ir tiesības pieteikties Ogres novada Sociālajā dienestā jautājuma risināšanai un palīdzības saņemšanai. Piegādājot brīvpusdienas uz mājām, tās tiks atstātas pie izglītojamā dzīvesvietas durvīm, tiešā veidā nekontaktējoties ar izglītojamo vai viņa likumisko pārstāvi.

Informāciju sagatavoja Ogres novada izglītības pārvalde