Ziņas, jaunumi
Atklāts aizsargmols pie Ogres upes ietekas Daugavā

Šodien, 15.maija dienas vidū, ievērojot šobrīd noteiktās distancēšanās prasības, piedaloties Ogres novada pašvaldības vadībai, zemkopības ministram Kasparam Gerhardam atklāts aizsargmols (straumvirzes) pie Ogres upes ietekas Daugavā, kura būvniecība uzsākta 2019.gada 17.jūnijā.

Ogres novada domes priekšsēdētājs Egils Helmanis, domes priekšsēdētāja vietnieks Gints Sīviņš un Zemkopības ministrs Kaspars Gerhards pārgrieza lentu, tādējādi jaunais mols ir oficiāli atklāts un pieejams iedzīvotājiem un pilsētas viesiem.

Būvdarbus veica SIA “Valkas meliorācija”, būvuzraudzību - SIA “Firma L4”. Labiekārtošanas un apzaļumošanas darbi turpināsies.

Jaunais aizsargmols (straumvirze) mazinās hidraulisko pretestību Ogres upes lejastecē, gultnes piesērējumu, ledus sastrēgumus, krastu nobrukumu veidošanos un ūdens līmeņa celšanās iespējas. Šī būve aizsargās Ogres upes gultni no piesērēšanas un sekmēs noteces un ledus netraucētu ievadīšanu Rīgas HES ūdenskrātuvē, samazinot ūdenskrātuves ietekmi uz Ogres upes palu noteci.

Realizētais projekts ir ne tikai pielāgojis Ogres pilsētu klimata pārmaiņām, samazinot augstu plūdu risku, bet radījis unikālu atputas vietu Ogres pilsētā. Jaunajā aizsargmolā veikti arī tādi labiekārtošanas darbi kā –izbūvēts bruģa segums, atjaunots asfalta segums, uzstādīti soli un vides objekts trīs mūsdienu jauniešu veidolā.

Atklāts aizsargmols pie Ogres upes ietekas Daugavā

Vides objekta mērķis ir mudināt aizdomāties par viedierīču lietošanas intensitāti, neredzot un nenovērtējot dabas spēku, sabiedrību, savus mīļos un dzīvi apkārt, kas aizplūst garām tāpat kā Daugavas ūdens. Vides objekts ļauj paskatīties katram uz sevi no malas, it īpaši šobrīd pārvērtēt personiskā kontakta un savstarpējās komunikācijas nozīmi, lai esot kopā, mēs būtu kopā pa īstam.

Iepriekš ziņots, ka 2017. gada 31. jūlijā tika noslēgta vienošanās starp Centrālo finanšu un līgumu aģentūru un Ogres novada pašvaldību par projekta Nr. 5.1.1.0/17/I/001 “Novērst plūdu un krasta erozijas risku apdraudējumu Ogres pilsētas teritorijā, veicot vecā aizsargdambja pārbūvi un jauna aizsargmola (straumvirzes) būvniecību pie Ogres upes ietekas Daugavā” īstenošanu. Projekts paredzēja ne tikai Ogres upes vecā aizsargdambja pārbūvi posmā no Brīvības iela 60 līdz Brīvības ielai 80, bet arī jauna aizsargmola (straumvirzes) būvniecību pie Ogres upes ietekas Daugavā.

Eraf kombo