Kultūra Ziņas, jaunumi
Skulptūras atklāšana

Šodien, 4. jūnijā, Ogrē, laukumā pie Ogres dzelzceļa stacijas,.Skolas ielas 2B un Skolas iela 2C ielokā, tika atklāta Ogres pilsētas pirmā mēra Jūlija Alberta Marsona bronzas skulptūra.

Lai godinātu Ogres pilsētas pirmā mēra Jūlija Alberta Marsona (1875–1941) izcilo personību un viņa ieguldījumu Ogres pilsētas attīstībā, š.g. 20.maijā Ogres novada pašvaldības dome lēma Ogres stacijas laukumam piešķirt  Jūlija Alberta Marsona laukuma nosaukumu.

Ogres pilsētas bijusī un esošā vadība atzīst, ka pilsētas mēri nomainās, taču vissvarīgākais ir paveiktie darbi, kuri ilgtermiņā kalpo sabiedrībai.

Blakus skulptūrai drīzumā tiks novietots mūsdienīgs viedais sols, kas darbosies uz saules baterijām un pie tā varēs ne vien uzlādēt elektriskās ierīces, bet arī uzzināt Ogres novada vēsturi, klausoties audio materiālus no solā iestrādātiem audio skaļruņiem. Šī sola rāmis veidots no oglekļa tērauda, koka un rūdītā stikla elementiem. Izturīgi materiāli un pārdomāts dizains garantē ļoti augstu izturību pret ārējiem apstākļiem un ilgstošu darbību bez traucējumiem. Viedajā solā iestrādāts arī automātiskais LED apgaismojums, kurš ieslēdzās pēc saulrieta.

Jāatzīmē, ka Jūlija Marsona laukumā nākotnē paredzēts izbūvēt arī vairākas elektro auto uzlādes vietas, tādā veidā Ogres novada pašvaldība sniegs vēl vienu ieguldījumu kopējam Eiropas zaļajam kursam.

Straujiem soļiem noslēgumam tuvojas Skolas ielas un stacijas auto stāvlaukuma pārbūves projekta īstenošana, kura ietvaros darbi tika uzsākti jau pagājušā gada jūnija beigās. Šis Projekts ir svarīgs Ogres novadam, jo tā mērķis ir sekmēt komercdarbības attīstību Ogres dzelzceļa stacijas rajonā, pārbūvējot uzņēmējiem svarīgu Skolas ielas posmu (430,28 m) no Brīvības ielas līdz Pirts ielai un izveidojot auto stāvlaukumu ar 123 vietām auto novietošanai, paredzot transportlīdzekļu novietošanu cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, kā arī nodrošinot park&ride sistēmu (cilvēks novieto savu auto stāvlaukumā un tālāk dodas ar sabiedrisko transportu).

Projekta kopējās izmaksas ir 1 658 592 EUR, no kurām plānotās attiecināmās izmaksas ir 737 820,30 EUR, t.sk. plānotais ERAF līdzfinansējums 27 750.94 EUR apmērā un valsts budžeta dotācija pašvaldībām 1224,31 EUR. Projekta īstenošanai 2020.gada 25.augustā tika parakstīta vienošanās starp Ogres novada pašvaldību un Centrālo finanšu un līgumu aģentūru par projekta Nr. 3.3.1.0/20/I/006  “Uzņēmējdarbības attīstība Ogres stacijas rajonā, pārbūvējot uzņēmējiem svarīgu ielas posmu un laukumu Ogrē” īstenošanu, kas atbalstīts “Darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 3.3.1.specifiskā atbalsta mērķa “Palielināt privāto investīciju apjomu reģionos, veicot ieguldījumus uzņēmējdarbības attīstībai atbilstoši pašvaldību attīstības programmās noteiktajai teritoriju ekonomiskajai specializācijai un balstoties uz vietējo uzņēmēju vajadzībām” īstenošanas noteikumi” ietvaros.

Projekta ietvaros veikti būtiski ieguldījumi ceļa infrastruktūras uzlabošanā, izbūvējot atbilstošu lietus ūdens kanalizāciju un citas pazemes komunikācijas. Kā redzams, uz šo brīdi ir pilnībā veikti Skolas ielas un laukuma asfaltēšanas darbi un izbūvēti gājēju celiņi un veloceliņi. Priekšā vēl atsevišķi teritorijas labiekārtojuma darbi, t.sk. auto stāvlaukuma darbības nodrošināšanas iekārtu uzstādīšana, taču projekts tiks nodots ekspluatācijā līdz 2021.gada jūnija beigām.

Atklāj Ogres pilsētas pirmā mēra Jūlija Alberta Marsona bronzas skulptūru