Kultūra Ogres novads Ziņas, jaunumi
Egils Helmanis pēc koncerta noskatīšanās sveic Ilutu Mistri 55. dzimšanas dienā

Nedēļas nogalē, 11. maijā, Lielvārdes Kultūras namā kopā ar dejotājiem un skatuves draugiem savu 55. dzīves jubileju atzīmēja Ogres apriņķa tautas deju virsvadītāja Iluta Mistre.

Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis savā apsveikuma runā minēja šādus vārdus: “Mēs varam uzbūvēt bibliotēkas un tautas namus, bet, ja mēs tos nepiepildīsim ar saturu, tam nebūs jēgas.” E. Helmanis pateicās I. Mistrei par Lielvārdes Kultūras nama un visa novada kultūras telpas piepildīšanu ar saturu. “Mēs dzīvosim tik ilgi, cik ilgi dzīvos mūsu darbi,” uzsvēra E. Helmanis.

I. Mistrei kā Ogres apriņķa tautas deju kolektīvu virsvadītājai, Lielvārdes Kultūras nama jauniešu deju kolektīva “Pūpolītis” un vidējās paaudzes deju kolektīva “Vēji” mākslinieciskajai vadītāja tika pasniegti Ogres novada pašvaldības domes, Latvijas Nacionālā kultūras centra un Valsts izglītības satura centra atzinības un pateicības raksti par ilggadēju, radošu un nozīmīgu ieguldījumu latviešu skatuviskās dejas mākslā, nozīmīgu ieguldījumu tautas dejas popularizēšanā un Dziesmu un deju svētku tradīciju saglabāšanā un kopšanā.

Koncertā tika izdejotas I. Mistres horeogrāfijas viņas vadīto un vieskolektīvu izpildījumā, caurvijot pašas Ilutas dzīvesstāsta galvenos pieturpunktus. Koncertu bagātināja tā vadītāja Rēzija Kalniņa, dziesmu izpildītāji Varis Vētra, Katrīna Dimanta un Ingrīda Klepere – Irbēna, komponisti Modris Krūmiņš un citi.

Koncerta izskaņā I. Mistre teica siltus pateicības vārdus visiem autorkoncerta tapšanā iesaistītajiem, kā arī skatītājiem.

Foto: Vitolds Gabrāns