Veselība Ziņas, jaunumi
Slimnīca

Pirms Ogres novada pašvaldības domes komiteju sēdēm 19. maijā Ogres rajona slimnīcas vadītājs un Ogres novada pašvaldības domes deputāts Dainis Širovs informēja par aktualitātēm slimnīcā.

Covid-19 saslimtības rādītāji ir zemi

Viņš pastāstīja, ka situācija Covid-19 saslimstības ziņā šobrīd ir mierīga. Slimnīcā ar šīs infekcijas pazīmēm šobrīd vēršas salīdzinoši maz, aptuveni seši cilvēki nedēļā. Joprojām ir pacienti, kuriem Covid-19 ir blakus diagnoze, taču slimības gaita viegla. Visu maija mēnesi pie slimnīcas vēl strādā Covid-19 analīžu nodošanas punkts, cilvēki joprojām izmanto pakalpojumu, taču drīzumā tiks lemts par analīžu punkta darba laiku vasaras mēnešos. Šobrīd slimības gaita ir vieglāka, daudzi cilvēki ir izslimojuši, vakcinējušies, tomēr slimnīca strādā pastiprinātā režīmā un ir gatava nākamajai krīzei - tiek savlaicīgi iepirkts speciālais medicīnas apģērbs un sejas maskas. Ja sāksies atkārtots slimības uzliesmojums, slimnīca būs spējīga nodrošināt testēšanu visā novadā, tostarp skolās un pašvaldības iestādēs.

Šobrīd slimnīcas nodaļās ir brīvas vietas, palīdzību var saņemt visi, kuriem nepieciešams.

Tiks uzsākta jaunās Ogres Dzemdību nodaļas būvniecība

D. Širovs informēja, ka noslēgumam tuvojas dzemdību nodaļas projektēšana, maija beigās varētu organizēt konkursu par būvniecību. Saņemtas nepieciešamās atļaujas trīs koku izciršanai, taču, gādājot par vides labiekārtošanu, slimnīcas teritorijā iestādīti 60 jauni koki. Slimnīcas vadītājs pastāstīja, ka, lai gan valstī šobrīd ir samazinājies kopējais dzemdību skaits, Ogrē dzemdību intenstitiāte ir saglabājusies iepriekšējā līmenī, tieši tāpēc ir būtiski plānot, kā topošajām māmiņām uzlabot uzturēšanās apstākļus slimnīcā, lai gan viņas, gan jaundzimušie justos komfortabli.

Atvērts rentgena kabinets Lielvārdē

Slimnīcas vadītājs ir gandarīts, ka ir izdevies atvērt rentgena kabinetu Lielvārdē. Pakalpojums jau ir pieejams, saņemti atzinīgi vārdi no pensionāriem, kuri izmeklējumu šobrīd var saņemt tuvāk savai dzīvesvietai. Rentgena kabinets strādā vienu reizi nedēļā pilnu darba dienu, taču atbilstoši pieprasījumam darba laiks var tikt pārskatīts. Pakalpojumam pieteikties var Ogres rajona slimnīcas reģistratūrā, tālr. +371 223 07 203.

Kopējās diagnostikas iekārtas izmaksas ir 180 000 eiro, tas ir mūsdienīgs aprīkojums, kas sniedz precīzus datus, nodrošinot vēl vienu kvalitatīvu pakalpojumu iedzīvotājiem.