Pašvaldība
Aktuālie būvniecības darbi Ogres pilsētā

Intensīvi notiek aizsargmola (straumvirzes) izbūves darbi pie Ogres upes ietekas Daugavā. Pašlaik tiek veikta upes gultnes padziļināšana un materiāla iestrāde aizsargdambī. Šogad tiks pabeigta un nodota ekspluatācijā objekta 1.kārta, bet labiekārtošanas darbi tiks veikti nākamā gada pavasarī.

Atbilstoši laika grafikam turpinās darbi degradētajā teritorijā Akmeņu

ielā 74 - tiek veikta kāpņu telpu izbūve, betonēšanas darbi, kā arī metāla konstrukciju montāža, ko paredzēts pabeigt līdz gada beigām.

Rekonstrukcijas darbi turpinās arī bijušās sanatorijas “Ogre” ēkā (Gaismas prospektā 2/6) – atjaunots jumts aptuveni 50% apjomā, notiek darbi pie cokola hidroizolācijas, veikta grīdas flīzēšana, logu tīrīšana un krāsošana, turpinās podiņu krāšņu restaurācijas darbi, atjaunoti aptuveni 20% no Anša Cīruļa sienas gleznojumiem, drīz tiks uzsākta parketa ieklāšana. Pašlaik tiek meklēts risinājums, kā nostiprināt un iekonservēt avārijas stāvoklī esošo ieejas mezglu.

Turpinās vecās bibliotēkas ēkas demontāžas darbi, pastiprināti pievēršot uzmanību koku aizsardzībai un būvgružu izvešanai. Tā kā tuvumā ir bērnudārzs, tiek ievērots atļautais trokšņu līmenis, kā arī nodrošināts, lai netiktu radīti lieli putekļi. Līdz decembrim vecā ēka tiks demontēta. Tuvākajā laikā sāksies būvprojekta tehniskā ekspertīze, kas tiks pabeigta 1 mēneša laikā, pēc ekspertīzes varēs uzsākt jaunās ēkas būvniecību.

Visā Rūpnieku ielas garumā pabeigta bruģa ieklāšana, pašlaik tiek veikti noslēguma darbi - ceļa zīmju uzstādīšana, bruģa piezāģēšana, komunikāciju aku vāku regulēšana. Darbi šajā objektā tiks pabeigti līdz decembrim, bet labiekārtošanas darbi tiks veikti nākamgad.

Pabeigti gājēju ceļa seguma remontdarbi

Mālkalnes prospekta 20/22 un 18/24 iekšpagalmos, arī šajos objektos labiekārtošanas darbi tiks veikti pavasarī.

Šodien Ogres novada būvvaldē ir iesniegts Skolas ielas pārbūves projekts minimālajā sastāvā, un nākamgad paredzēts īstenot Skolas ielas pārbūvi un stāvlaukuma izbūvi. Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis vēlreiz uzsvēra, ka Skolas ielas sakārtošana ir galvenā nākamā gada prioritāte, tāpēc 2020. gada budžetā tam tiks atvēlēti nepieciešamie līdzekļi.

Domes priekšsēdētājs arī atzīmēja, ka joprojām daudzi iedzīvotāji nesaprot, ka iekšpagalmi un piebraucamie ceļi ir daudzdzīvokļu māju dzīvokļu īpašnieku kopīpašums (privātīpašums), par kuru uzturēšanu jārūpējas pašiem iedzīvotājiem. Ogres novada pašvaldība kopā ar SIA “Ogres Namsaimnieks” organizēs informatīvās sapulces, kurās tiks rādītas daudzdzīvokļu mājām pieguļošās teritorijas un skaidrota situācija. E. Helmanis atzīmēja, ka tikai tad, ja katrs rūpēsies par savu īpašumu, mēs varēsim sakopt savu pilsētu.

Pievienotās saites