Ziņas, jaunumi Ikšķile
Ivara Kaļķa uzruna politiski represēto salidojumā Ikšķilē

Pagājušās nedēļas nogalē, 7. augustā, politiski represētie no Latvijas pilsētām un novadiem pulcējās Ikšķiles estrādē ikgadējā politiski represēto salidojumā.

Latvijas Politiski represēto apvienības (LPRA) priekšsēdētājs Ivars Kaļķis, atklājot Latvijas politiski represēto personu 22. salidojumu, uzsvēra, ka salidojums pulcē likteņbiedrus no mūsu valsts malu malām, lai satiktos, atcerētos pārdzīvoto skarbajās likteņgaitās, pārrunātu šī brīža aktualitātes valstī un, protams, lai vienkārši pabūtu kopā. I. Kaļķis arī informēja, ka pēdējā gada laikā represēto skaits valstī ir sarucis – 722 devušies aizsaulē, un Latvijā palikuši vairs tikai nedaudz vairāk kā 10 tūkstoši represēto.

Salidojuma dalībniekus uzrunāja Valsts prezidents Egils Levits, Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, Ministru Kabineta prezidenta Krišjāņa Kariņa parlamentārā sekretāre Evika Siliņa, Eiropas Padomes deputāte Sandra Kalniete un Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis.

E. Helmanis, uzrunājot salidojuma dalībniekus, uzsvēra, ka okupācijas vara no Latvijas izsūtīja labākos, tos, kuri bija saimnieki savā zemē, izsūtīja cilvēkus ar saimnieka gēnu. “Braucot pa pagastiem, redzu mājas, kuru vairs nav, ir tikai drupas. Tādi šobrīd ir Latvijas lauki, tādas ir okupācijas sekas,” uzsvēra E. Helmanis.

Domes priekšsēdētājs pasniedza Ogres novada pašvaldības Pateicības rakstu bijušajam Ikšķiles novada domes priekšsēdētājam Indulim Trapiņam par ilggadēju atbalstu Latvijas politiski represētu salidojumu norises nodrošināšanā Ikšķilē.

Politiski represēto salidojums norisinājās, ievērojot valstī noteiktās epidemioloģiskās drošības prasības Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai.

22. Latvijas Politiski represēto salidojums Ikšķilē