Vide
Aizsargmola būvniecības zonā atrasties ir bīstami!

Ogres novada pašvaldības Infrastruktūras veicināšanas nodaļas galvenais speciālists pielāgošanās klimata pārmaiņām jautājumos Edgars Pārpucis informē, ka aizsargmola būvniecības zona (teritorija, kas ir nožogota) ir paaugstinātas bīstamības objekts un būvniecības laikā šajā teritorijā atrasties ir aizliegts, par to liecina arī izvietotās brīdinājuma zīmes, bet iedzīvotāji turpina pārvietoties pa būvlaukumu un piekļūt Daugavai. Ja iedzīvotāji turpinās pastaigāties pa aizsargmola izbūves zonu, par to tiks informēta pašvaldības policija.

Lai nodrošinātu aizsargmola izbūvi atbilstoši būvniecības tehnoloģijai, vēl līdz 15. septembrim Rīgas HES ūdenskrātuvē būs pazemināts ūdens līmenis. Arī pēc ūdens līmeņa paaugstināšanas darbi turpināsies.

Atgādinām, ka šī būve aizsargās Ogres upes gultni no piesērēšanas un sekmēs noteces un ledus netraucētu ievadīšanu Rīgas HES ūdenskrātuvē, samazinot ūdenskrātuves ietekmi uz Ogres upes palu noteci.

Būvdarbus veic SIA “Ostas celtnieks”. Saskaņā ar noslēgto līgumu darbu izpildes termiņš ir 2019. gada 6. novembris. Lai iekļautos laika grafikā, būvdarbi notiek ne tikai darba dienās, bet arī brīvdienās no plkst.8.00 līdz 20.00 (nepieciešamības gadījumā darbu laiks var tikt pagarināts no plkst.07.00 līdz 23.00).

Jauna aizsargmola (straumvirzes) izbūve pie Ogres upes ietekas Daugavā tiek veikta pašvaldības īstenotā Eiropas Reģionālā attīstības fonda projekta “Novērst plūdu un krasta erozijas risku apdraudējumu Ogres pilsētas teritorijā, veicot vecā aizsargdambja pārbūvi un jauna aizsargmola (straumvirzes) būvniecību pie Ogres upes ietekas Daugavā” ietvaros.

Pievienotās saites