Kultūra Ogres novads Ziņas, jaunumi
Brikāžu diena

20. janvārī plkst. 18.00 Ogrē, Brīvības ielas gājēju posmā pie Latvijas valsts monumentālā karoga iedzīvotāji aicināti piedalīties pasākumā 1991. gada janvāra vēsturisko notikumu atcerei.

Šogad aprit 32 gadi kopš Latvijas Tautas frontes organizētajām barikādēm Rīgā, kurās piedalījās Latvijas neatkarības aizstāvji no visiem novadiem. Tas bija satraukumu pilns laiks, kad kopā pulcējās visi, kuri savā sirdī loloja ideju par brīvu Latviju.

Par vienu no barikāžu simboliem ir kļuvis ugunskurs, jo arī barikāžu dienās ugunskuri dega nemitīgi, dodot gan siltumu, gan cerību, gan vienoja tautu. Barikāžu aizstāvju atceres pasākumā aizdegsim ugunskuru un, daloties atmiņās par piedzīvoto pirms 32 gadiem, klausīsimies dziesminieku Kārli Kazāku. Sarunas vadīs un stāstus veidos aktieris Valdis Lūriņš, kurš pats ir bijis barikāžu notikumu dalībnieks. Pasākumā aicinām stāstīt un diskutēt par Latviju šodien un savu Latvijas nākotnes redzējumu.

Jaunie zemessargi, stājoties mūsu valsts sargu rindās, dos svinīgo solījumu – šis brīdis ir nozīmīgs notikums katram topošajam zemessargam, jo ar to apliecina vēlmi un gatavību aizsargāt Latvijas tautu un valsti, tās neatkarību un drošību, netaupot spēkus, veselību un dzīvību.

Ar siltu tēju un pīrādziņiem pasākuma dalībniekus cienās Zemessardzes 54. kaujas atbalsta bataljona kareivji.

Barikāžu atceres pasākumi notiks arī citviet Ogres novadā.

Ogresgala Tautas namā 18. janvārī plkst.18.00 – Barikāžu stāstu vakars kopā ar Zemessardzes pārstāvjiem un Ogresgala 5. skautu un gaidu vienību.

Pie Krapes Tautas nama no 19. līdz 22. janvārim – Barikāžu aizstāvju atceres dienai veltīta ekspozīcija “1991”.

Pie Meņģeles Tautas nama 20.janvārī plkst.18.00 – Barikāžu dienu atceres pasākums ar ugunskura aizdegšanu.

Pie Rembates pagasta pārvaldes ēkas 20. janvārī plkst.17.00 tiks iekurti ugunskuri – 1991. gada janvāra notikumu atcerei un barikāžu dalībnieku varonības godināšanai.

Pie Taurupes Tautas nama 20. janvārī plkst.16.00, atzīmējot 1991. gada Barikāžu aizstāvju atceres dienu, tiks iedegti barikāžu ugunskuri.

Ķeguma parkā 20.janvārī no plkst. 16.00, atzīmējot 1991.gada barikāžu notikumu 32. gadadienu, degs barikāžu ugunskuri.