Pašvaldība
11. novembrī Ogrē degs sveces un ugunskuri

Ārkārtējās situācijas laikā arī Ogres novada pašvaldībā tiek atcelti visi publiskie pasākumi klātienē.

Ierobežojumi attiecas arī uz gājieniem - tajos drīkst piedalīties ne vairāk par 50 cilvēkiem. Kā zināms, Ogrē lāpu gājienā Lāčplēša dienā ik gadu piedalās ļoti daudz cilvēku, arī šogad, atsaucoties uz vēl pirms ārkārtējās situācijas izsludināšanas Ogres novada pašvaldības mājaslapā ievietoto aicinājumu pieteikties lāpu gājienam, iedzīvotāju atsaucība ir bijusi liela.

Ievērojot valdības noteiktās prasības ārkārtējās situācijas laikā, pašvaldība lāpu gājienu nerīkos. Tiem, kas dalību lāpu gājienā ir apliecinājuši pašvaldības interneta mājaslapā vai telefoniski, kā arī tiem, kas bija plānojuši gājienā doties bez pieteikšanās, savus plānus Lāčplēša dienas vakarā nāksies mainīt.

Latvijas varoņu piemiņu godinot, stiprinot spēka, kopības un patriotisma sajūtu, Brīvības ielas gājēju posmā Ogrē Lāčplēša dienā degs sveces un ugunskuri, interesenti varēs noskatīties uz domes ēkas fasādes demonstrēto dokumentālo īsfilmu 1916. OGRE. STRĒLNIEKI. DAUGAVA.

Šodien pašvaldībā ir vērsušās personas ar lūgumu ļaut Lācplēša dienā Ogrē sarīkot gājienu. Iesniegumi par gājiena rīkošanu tiks izskatīti normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā un, ja šāda atļauja tiks dota, gājiena organizētājiem un dalībniekiekiem būs stingri jāievēro Ministru kabineta 2020. gada 06. novembra noteikumos Nr. 655 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un 2020. gada 9. jūnija noteikumos Nr. 360 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktās prasības, ieskaitot atļauto dalībnieku skaitu, distancēšanos, aizsargmasku lietošanu un citas.

Ogres novada pašvaldības sveic visus iedzīvotājus Lācplēša dienā un aicina vienmēr godā un cieņā turēt savas valsts un tautas brīvības cīnītājus.