Aicinām apmeklēt daudzveidīgās izstādes Ogres novadā!
Ikšķiles tautas namā Ilvas Ievānes fluīdu mākslas darbu izstāde ,,Mierā, gaismā, mīlestībā''.
Izstāde apskatāma no 23.septembra līdz 29.novembrim.
Ogres Vēstures un mākslas muzejs sadarbībā ar Viļņas Mākslas akadēmijas Kauņas fakultāti piedāvā unikālu izstādi, kurā ir apkopoti Kauņas kaula porcelāna pēdējo trīs simpoziju darbi. Izstādē piedalās 21 mākslinieks, tai skaitā četri latviešu mākslinieki – Una Mjurka, Elīna Titāne, Verners Lazdāns un Jānis Kupčs.
Skatītāji tiks iepazīstināti ar kaula porcelāna daudzveidīgo izmantošanas klāstu tradicionālajā podniecībā, kā arī iespējām izmantot to starpdisciplinārā kontekstā: instalācijās, juveliermākslā, u.c. Tiks parādītas unikālas laikmetīgās keramikas transformācijas, apvienojot tehnoloģiskos eksperimentus ar konceptulām idejām.
Simpozijā, kas notiek ik pēc diviem gadiem Kauņā, piedalās ne tikai starptautiski pazīstami keramiķi, bet arī citi mākslinieki, kurus interesē porcelāna pielietošana laikmetīgajā mākslā.
Simpozijs veicina intelektuālo un tehnoloģisko inovāciju izmantošanu laikmetīgās mākslas objektu radīšanā, neaizmirstot par porcelāna (kaula porcelāna) tradīcijām. Radošajā procesā tiek izmantota gan 3D modelēšana un drukāšana ar 3D keramikas printeri, gan citas šķietami ar keramiku nesaistītas jaunās mākslinieciskās izteiksmes iespējas.
Simpozija darba grupa: asoc. prof. Remigijus Sederevičus, dr. Rokas Dovidenas, Giedre Petkevičiūte, Māris Grosbahs, dr. Ieva Bertašiūte.
Izstāde apmeklētājiem būs pieejama no 4. oktobra līdz 1. decembrim.
No 27. oktobra līdz 30. novembrim Ciemupes Tautas namā – “Ogresgala pagastam 100”.
Ārijas Skudras batikas darbu izstāde.
10. novembrī plkst. 12.00 tikšanās ar darbu autori.
No 1. novembra līdz 15. decembrim Lauberes Kultūras nama Mazajā zālē mākslas studijas “Mirklis” dalībnieču darbu izstāde “Apstādināt mirkli”.
Vadītāja Vineta Kazeka.
No 18. novembra Tīnūžu Tautas namā Tīnūžu lietišķās mākslas studijas “Tīna” 10 gadu jubilejas izstāde PIELOCĪJU PILNU PŪRU, TAD VARĒJU ROTĀTIES.
Izstādes atklāšana un tikšanās ar dalībniecēm - 18. novembrī plkst. 16.00.
Izstāde būs apskatāma līdz 18. janvārim.
No 2. novembra līdz 31. decembrim Tomes Tautas namā izstāde “Savienotā zalkša divas perspektīvas” (māsu – Evijas Krīgeres gleznas un Santas Grīnbergas – austās jostas).
No 4. novembra līdz 2. janvārim Ogres Centrālās bibliotēkas 1. un 2. stāva ātrijā apskatāma mākslinieces Ievas Jurjānes personālizstāde
No 21. oktobra Lielvārdes kultūras nama foajē apskatāma ASTRAS AGAFIAS ASTRAS darbu izstāde TU IEČUKSTĒJI - gleznas, akmensmasas trauki un mīlestības vēstules.
Ieeja izstādē bez maksas.
No 16. novembra Suntažu Kultūras namā apskatāma Inetas Donskas darbu izstādes ''PUS GADSIMTA PŪRA LĀDE''.
Izstādes atklāšana 19. novembrī plkst. 17.00.
Keramikas izstādes laiks – no 04.11.2024. Izstāde bibliotēkā būs apskatāma līdz 2025. gada 31. maijam.
Izstāde veltīta biedrības “Dzīvais māls” darbības 10 gadu jubilejai, kura tika atzīmēta 07.09.2024 Māju kafejnīcu dienās ‘24
Par biedrību vairāk https://www.ogresnovads.lv/lv/strukturvieniba/biedriba-dzivais-mals
4. novembrī plkst. 18.00 Ogres novada Kultūras centra Izstāžu zālē tiks atklāta projekta UZZĪMĒ SAVU PILSĒTU darbu izstāde.
Izstādes periods no 04.11.2014. līdz 30.11.2024.
No 4. novembra līdz 2. janvārim Ogres Centrālās bibliotēkas 1. un 2. stāva ātrijā apskatāma mākslinieces, ilustratores Ievas Jurjānes personālizstāde "Es zīmēju grāmatās".
Ievas Jurjānes ilustrācijas atrodamas vairākās bērnu un vecāku iemīļotajās grāmatās, un nu šīs ilustrācijas apskatāmas plašākam interesentu lokam arī ārpus grāmatu vākiem. Tie, kas lasījuši grāmatas "Raiņa ielas cirks", "Takšelis Makšelis" un "Čarlīnes deguns", šķirstījuši Ievas Jurjānes ilustrētās "Kaķīša dzirnavas" un "Pūces svinības", izstādē jutīsies kā mājās.
Grāmatu un ilustrāciju cienītājus gaidīsim arī izstādes "Es zīmēju grāmatās" atklāšanas pasākumā 7. novembrī pulksten 17.30.
Izstāde apskatāma bibliotēkas darba laikā. Ieeja – bez maksas.
Ogres Centrālā bibliotēka sadarbībā ar Lauberes pagasta bibliotēku izveidojusi trimdas latviešu literatūras kolekcijas “Grāmatu klēts” ceļojošo izstādi, kuras pirmā pieturvieta līdz pat 27. novembrim ir Ogres Centrālā bibliotēka.
Izstādē apskatāmas 30 grāmatas no Viļa Miķelsona dibinātās “Grāmatu klēts” Lauberē. Tās ir pagājušā gadsimta pirmajā pusē izdotas grāmatas par veselību, pedagoģiju, Dziesmu svētkiem, kā arī dzejas un prozas darbi. Katrai grāmatai izstādes noformējumā ir pievienots citāts vai domu grauds, jo izstādes noformējums un ideja aizgūta no senās latviešu klēts, kā arī "Grāmatu klēts" dibinātāja Viļa Miķelsona sacītā: "Klēts glabā cilvēka dzīves svarīgākās vērtības. Klēts ir latviešu gara mantu krātuve".
Šoreiz izstāde ir īpaša ar to, ka tās eksponātus - grāmatas izstādes apmeklētājiem apļauts arī aptaustīt un apskatīt tuvāk.
Izstāde apskatei pieejama bez maksas Ogres Centrālās bibliotēkas abonementā tās darba laikā līdz 27. novembrim. Decembrī grāmatu kolekcija ceļos uz Ķeguma pilsētas bibliotēku.
Izstāde tapusi Ogres Centrālajai bibliotēkai sadarbojoties ar Lauberes pagasta bibliotēku un aktivitātē iesaistītas gandrīz visas Ogres novada publiskās bibliotēkas. Ikviens Ogres novada iedzīvotājs aicināts sekot informācijai, lai uzzinātu, kad izstāde apskatāma pēc iespējas tuvāk dzīves un darba vietai. Izstāde tapusi un apskatāma norišu kopas “Latviešu grāmatai 500” ietvaros.
Par “Grāmatu klēti”
"Grāmatu klēts" ir īpaša trimdas latviešu literatūras kolekcija. Tā izveidota un izvietota Lauberes pagasta bibliotēkā 1991. gadā. Grāmatu krājums tapis pamatā no ASV dzīvojošā latvieša Viļa Miķelsona sūtījumiem. Gadu ritējumā tas papildinājies arī ar citās valstīs dzīvojošo latviešu atsūtītajām grāmatām.
“Grāmatu klēts” unikālais krājums ir pieejams visiem Ogres novada bibliotēku lietotājiem, šīs grāmatas iespējams apskatīt kopkatalogā un arī pasūtīt uz sev tuvāko bibliotēku.
Par norišu kopu “Latviešu grāmatai 500”
Norišu kopas “Latviešu grāmatai 500” apjomīgajā piecu gadu programmā (2021–2025) mēs izceļam nozīmīgākos procesus, kas reiz iekustināja latviešu rakstītā un iespiestā vārda izplatību. Norišu struktūra veidota tā, lai katrā no gadiem izceltu kādu tematisko virzienu, kam pakārtoti iecerētie pasākumi, izstādes izdevumi un citas norises. Vairāk aicinām lasīt ŠEIT.
Ogres Mūzikas un mākslas skolas Izstāžu zālē atklāta skolas audzēkņu darbu Valsts svētku izstāde PIENS - dzīvespriecīga, patriotiska, skaista!
Laipni lūgts ikviens pilsētas iedzīvotājs un ciemiņš!
Izstāde apskatāma Brīvības ielā 11, Ogrē no 7. līdz 22. novembrim darba dienās no pl. 10:00 līdz 19:00.
Ieeja bez maksas!
No 9. novembra Lielvārdes pilsētas kultūras namā apskatāma Gaisa spēku veidota fotoizstāde “ESMU KARAVĪRS GAISA SPĒKOS”, kurā atspoguļota Gaisa spēku karavīru drosme, patriotisms un profesionalitāte.
Iemūžinātie foto mirkļi ataino Gaisa spēkus militārajās mācības un sabiedroto spēku būtisko klātesamību, kā arī valsts aizsardzības dienesta karavīru gaitas militārajā bāzē Lielvārde. Fotogrāfiju autori ir karavīri un zemessargi no Nacionālo bruņoto spēku vienībām. Ieeja izstādē ir bez maksas.
Gaisa spēku galvenie uzdevumi ir novērot un kontrolēt Latvijas gaisa telpu, veikt gaisa transporta operācijas, organizēt apmācību Gaisa spēku un Nacionālo bruņoto spēku vienību personālam, nodrošināt pretgaisa aizsardzību stratēģiski svarīgiem objektiem un Nacionālo bruņoto spēku vienībām, nodrošināt militārā lidlauka “Lielvārde” operācijas, kā arī meklēšanas un glābšanas operācijas.
No 12. novembra Ogrē, Indrānu ielā 9, iespējams apmeklēt publicista, pētnieciskā žurnālista un grāmatu autora Lato Lapsas zemzemes ekspedīciju “Kolaboracionisms un kolaboracionisti”, kas tapusi sadarbībā ar Ogres novada pašvaldību.
Interesentiem izstāde un bunkurs pieejams apskatei no ceturtdienas līdz sestdienai, laikā no plkst. 12.00 līdz 15.00.
Piektdienās iespēja tikties arī ar pašu izstādes autoru Lato Lapsu, kurš vadīs zemzemes ekspedīciju divos laikos - plkst. 12.00 un plkst. 14.00.
Iepriekšējā pieteikšanās Ogres novada Tūrisma informācijas centrā, zvanot pa tālruni - 29491685
Ieeja bez maksas!
Adrese: Indrānu ielā 9, Ogrē, bunkura telpās, aicinājums sekot norādēm.
Izstāde ierīkota vienā no visā okupētajā „padomju Latvijā” lielākajām pazemes patvertnēm, kas bija paredzēta visa dzelzceļa vadībai kodolkara gadījumā.
Šī ekspedīcija ir iekārtota pazemes bunkurā, nevis krāšņā izstāžu zālē un šeit visu drīkst pataustīt un izšķirstīt.
Zemzemē atradīsiet arī veselas trīs VDK ziņotāju kartotēkas, neskaitāmas mapes ar zināmu – reizēm pat sāpīgi labi zināmu – okupācijas varas kolaboracionistu nomenklatūras lietām un no sabiedrības slēptiem dokumentiem.
Vienā no istabām ieraudzīsiet arī īstu „stūra mājas” telefonu, kurš ik pa laikam iezvanās un no kura var arī piezvanīt saviem radiem, draugiem un paziņām.
Izstādē pieredzēsiet arī dažādus citus objektus, attēlus, arhīva materiālus, gaismas, audio un video instalācijas.
Ogres Vēstures un mākslas muzejs ielūdz uz Ikuru Kuwajima izstādes “Ogres novada lauka pētījumi” atklāšanu 15. novembrī plkst. 15:00!
Ogres Vēstures un mākslas muzejs Mazajā zālē atklās izstādi “Ogres novada lauka pētījumi”, apmeklētājus iepazīstinot ar japāņu mākslinieka Ikuru Kuwajima mākslinieciskās izpētes rezultātiem pirmajā starptautiskajā mākslinieku rezidencē Ogres Vēstures un mākslas muzejā 2024. gadā.
Pulksten 18.00 notiks pastaiga pa izstādi ar Ikuru Kuwajima.
Mākslinieks šovasar izzināja ainavu un vēsturi Ogres novada lauku teritorijās — viņš devās ekspedīcijās gar Daugavu un Ogri, bet novada muzejos un bibliotēkās meklēja arhīvu fotogrāfijas. Savu pētījumu mākslinieks vizualizējis ar atsaucēm uz vairākām teikām un leģendām. Viņš lika lietā gan arhīvu fotogrāfijas, gan arī savas fotogrāfijas un atrastos priekšmetus, piemēram, instalācijā par Ogres upi redzamas liepu lapu kolāžas un upmalā uzņemtas fotogrāfijas, jo teika “Kā cēlusies Ogre” vēsta, ka upe cēlusies no liepas. Savukārt citu viņa darbu ierosmes pamatā ir vairākas teikas par Daugavu un Ķentes pilskalnu un Andreja Pumpura eposs “Lāčplēsis”. Izstādē būs pieejami apskatei kā seni attēli, tā arī pavisam jauni šīs apkaimes tvērumi.
Ikuru Kuvadžima ir mākslinieks un fotogrāfs, dzimis Japānā, ieguvis izglītību ASV universitātē, bet kopš 2007. gada dzīvo un strādā dažādās Austrumeiropas un Centrālāzijas valstīs. Savos darbos viņš pēta vēsturiskus un sociālus jautājumus galvenokārt postpadomju valstīs, izmantojot fotogrāfiju, video, mākslinieka grāmatas un instalācijas, un tie ir izstādīti un publicēti daudzskaitlīgās vietās un publikācijās dažādās valstīs. Viņa grāmatas “Tundras bērni” un “Es, Oblomovs” tika izdotas 2015. gadā Vīnē un 2017. gadā Maskavā. Viņš ir arī japāņu-angļu-krievu-ukraiņu tulkotājs, runā franču un nedaudz rumāņu valodā.
Izstādes norises laiks: 15.11.2024 - 16.02.2025
Izstādes kuratore: Elīna Cērpa