Datums 1.–30. janvāris, 2025
LaiksVisu dienu
Vieta Ogres novads
Skats ar Bētlemes ainiņu izstādēm janvārī Ogres novadā

Aicinām apmeklēt daudzveidīgās izstādes Ogres novadā!

No 20. līdz 31. janvārim Ķeguma parkā OMMS Ķeguma klases 1991. gada barikāžu aizstāvju atceres dienai veltīta darbu izstāde: PIE VIENAS UGUNS.

Ogres Mūzikas un mākslas skolas Ķeguma klases 1991.gada barikāžu aizstāvju atceres dienai veltīta darbu izstāde Pie vienas uguns Ķeguma parkā no 20. līdz 31. janvārim

No 18. novembra Tīnūžu Tautas namā Tīnūžu lietišķās mākslas studijas “Tīna” 10 gadu jubilejas izstāde PIELOCĪJU PILNU PŪRU, TAD VARĒJU ROTĀTIES.

Izstāde būs apskatāma līdz 18. janvārim.
Tīnūžu Tautas namā Lietišķās mākslas studija TĪNA, 18.112024.-18.01.2025., 10 gadu jubilejas izstāde PIELOCĪJU PILNU PŪRU, TAD VARĒJU ROTĀTIES

Keramikas izstādes laiks – no 04.11.2024. Izstāde bibliotēkā būs apskatāma līdz 2025. gada 31. maijam.

Izstāde veltīta biedrības “Dzīvais māls” darbības 10 gadu jubilejai, kura tika atzīmēta 07.09.2024 Māju kafejnīcu dienās ‘24

Par biedrību vairāk https://www.ogresnovads.lv/lv/strukturvieniba/biedriba-dzivais-mals

Afiša biedrības "Dzīvais māls" keramikas darbu izstādei. Fonā raupjš lina audums.

Ogres Vēstures un mākslas muzejs ielūdz uz Ikuru Kuwajima izstādes “Ogres novada lauka pētījumi” atklāšanu 15. novembrī plkst. 15:00!

Ogres Vēstures un mākslas muzejs Mazajā zālē atklās izstādi “Ogres novada lauka pētījumi”, apmeklētājus iepazīstinot ar japāņu mākslinieka Ikuru Kuwajima mākslinieciskās izpētes rezultātiem pirmajā starptautiskajā mākslinieku rezidencē Ogres Vēstures un mākslas muzejā 2024. gadā.

Pulksten 18.00 notiks pastaiga pa izstādi ar Ikuru Kuwajima. 

Mākslinieks šovasar izzināja ainavu un vēsturi Ogres novada lauku teritorijās — viņš devās ekspedīcijās gar Daugavu un Ogri, bet novada muzejos un bibliotēkās meklēja arhīvu fotogrāfijas. Savu pētījumu mākslinieks vizualizējis ar atsaucēm uz vairākām teikām un leģendām. Viņš lika lietā gan arhīvu fotogrāfijas, gan arī savas fotogrāfijas un atrastos priekšmetus, piemēram, instalācijā par Ogres upi redzamas liepu lapu kolāžas un upmalā uzņemtas fotogrāfijas, jo teika “Kā cēlusies Ogre” vēsta, ka upe cēlusies no liepas. Savukārt citu viņa darbu ierosmes pamatā ir vairākas teikas par Daugavu un Ķentes pilskalnu un Andreja Pumpura eposs “Lāčplēsis”. Izstādē būs pieejami apskatei kā seni attēli, tā arī pavisam jauni šīs apkaimes tvērumi.

Ikuru Kuvadžima ir mākslinieks un fotogrāfs, dzimis Japānā, ieguvis izglītību ASV universitātē, bet kopš 2007. gada dzīvo un strādā dažādās Austrumeiropas un Centrālāzijas valstīs. Savos darbos viņš pēta vēsturiskus un sociālus jautājumus galvenokārt postpadomju valstīs, izmantojot fotogrāfiju, video, mākslinieka grāmatas un instalācijas, un tie ir izstādīti un publicēti daudzskaitlīgās vietās un publikācijās dažādās valstīs. Viņa grāmatas “Tundras bērni” un “Es, Oblomovs” tika izdotas 2015. gadā Vīnē un 2017. gadā Maskavā. Viņš ir arī japāņu-angļu-krievu-ukraiņu tulkotājs, runā franču un nedaudz rumāņu valodā.

Izstādes norises laiks: 15.11.2024 - 16.02.2025

Izstādes kuratore: Elīna Cērpa

Afiša izstādei - attēls ar fotogrāfiju, kurā redzama sieviete kleitā

Atvērt konfigurācijas opcijas

Ogres Vēstures un mākslas muzejā tiks atklāta gleznotājas un pedagoģes Silvijas Ausmas Jākobsones personālizstāde “Gaisma”

Piektdien, 6. decembrī, pulksten 17.30 Ogres Vēstures un mākslas muzejs atklās izstādi “Gaisma”, apmeklētājus iepazīstinot ar gleznotājas un pedagoģes Silvijas Ausmas Jākobsones glezniecību.

Šī izstāde ir pirmā tāda mēroga mākslinieces darbu retrospekcija, no kuriem lielākā daļa tiek eksponēti pirmoreiz. Darbi aptver laiku no 1966. gada līdz mūsdienām. Silvijas Ausmas Jākobsones glezniecības izteiksmes veidu ietekmējušas studijas pie tādiem vecmeistariem kā Konrāds Ubāns, Boriss Bērziņš, Imants Vecozols, Eduards Kalniņš. Nozīmīgs aspekts viņas mākslā pēdējos trīsdesmit gadus ir sakrālais. Ievērojama ir viņas gleznotā altārglezna Jumpravas luterāņu baznīcā. Par pedagoģi Silvija Jākobsone strādājusi vairāk nekā trīsdesmit gadus un uzskata, ka lielākā mērā sevi ieguldījusi audzēkņos, nevis pašas radošā darbībā. Pēdējos astoņus gadus dzīvo un glezno Ogrē, joprojām aizrautīgi pilnveido savu profesionālo meistarību.

“Man patīk visi gleznieciskie stili, arī abstrakcionisms un laikmetīgā māksla, pilnīgi viss, bet vairāk es tēmēju uz vecmeistariem. Varētu teikt, ka mans stils ir reālisms. Reālisms dažādās izpausmēs, diezgan tāds dzīvs, priecīgs. Gleznot man patīk pilnīgi visu: gan portretus, gan žanrus, gan dabu, visu.”

Silvija Ausma Jākobsone vienmēr iejūtīgi mudinājusi savus audzēkņus attīstīt radošumu, eksperimentēt un meklēt labāko variantu savai īpatnai izteiksmei, tāpēc daudziem viņas pasniegtās glezniecības stundas bija viens no gaidītākajiem mācību priekšmetiem. Viņas audzēkņu pulkā bijušas daudzas zināmas personības: Ainars Mielavs, Aivars Vilipsōns, Inese Brants, Guntars Sietiņš, Vilis Daudziņš un citi.

Silvija Ausma Jākobsone dzimusi Rīgā 1945. gadā. Absolvējusi Jaņa Rozentāla Mākslas vidusskolu, studējusi Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) Gleznošanas nodaļā. 2003. gadā ieguvusi humanitāro zinātņu maģistra grādu. Strādājusi par gleznošanas pasniedzēju Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolā (1974 - 2002), Latvijas Kristīgajā akadēmijā (1997 - 2002). Abās izglītības iestādēs veidojusi mācību metodiskās programmas. 2003. gadā LMA Profesoru padomes sēdē ievēlēta par asociēto profesori. Latvijas Mākslinieku savienības biedre kopš 1975. gada. Izstādēs piedalījusies kopš 1970. gada. Darbi atrodas Latvijas Kultūras ministrijā, privātkolekcijās Latvijā, Austrijā, Lielbritānijā, Francijā, ASV u.c.

Izstādes kuratore Elīna Cērpa, izstādes scenogrāfe Ineta Sipunova.

Izstāde “Gaisma“ Ogres Vēstures un mākslas muzejā skatāma no 2024. gada 6. decembra līdz 2025. gada 21. februārim.

Silvijas Ausmas Jēkosones izstādes GAISMA atklāšana Oges Vēstures un mākslas muzejā 6.decembrī pl. 18.30

Izstādē aplūkojamas mākslinieces Zanes Raičenokas - Raišonokas zīmētās ilustrācijas mājmācības grāmatai "Vilcēns RaDa un Saules skola".
Vilcēns RaDa ar draugiem ceļo pa Ogres pilsētas skaistākajām vietām, iepazīstas ar Ogres upes 7 tiltiem un mācās dzīves gudrības caur skaistām Saules tautasdziesmām.
Ar telefona palīdzību noskenē unikālo kvadrātkodu, kas atrodas blakus ilustrācijām, klausies stāstus un Saules tautasdziesmas, kuras ieskaņojuši "Silavotu" solisti Ramants un Daris Jansoni, Zane Jančevska, Dace Bleikša, Līga Skujiņa, Ingrīda Bretšneidere.
Klausies, skaties un mācies!

Izstāde Ogres novada Kultūras centrā Vilcēns RaDa un Saules skola no 4. novembra līdz 25. februārim

Mākslinieces INESES KLEINES-PĒTERSONES izstāde SAVS LAIKS Ogres novada Kultūras centra FOTO IZSTĀŽU ZĀLĒ apskatāma no 2.decembra līdz 2.februārim. Atklāšana 6. decembrī plkst.19.00

Mākslinieces  INESES KLEINES-PĒTERSONES izstāde SAVS LAIKS Ogres novada Kultūras centra FOTO IZSTĀŽU ZĀLĒ

Guntas Šmidres dabas fotoizstāde SATIKTIES SKATIENĀ AR NEPIERADINĀTO Lēdmanes Tautas namā no 17. decembra līdz 31. janvārim.

Guntas Šmidres fotoizstāde Lēdmanes tautas namā "Satikties skatienā ar nepieradināto" no 17. decembra līdz 31. janvārim

Kopš izstādes atklāšanas novembrī to apmeklējuši vairāk nekā 1000 cilvēki no dažādiem Latvijas reģioniem. Ņemot vērā lielo apmeklētāju interesi, janvārī pagarināta iespēja apskatīt izstādi, dodoties zemzemes ekspedīcijā “Kolaboracionisms un kolaboracionisti” bunkurā Ogrē.

Interesentiem izstāde un bunkurs pieejams apskatei sākot no 3. līdz 24. janvārim.

Tā atvērta ceturtdienās, piektdienās, sestdienās, no plkst. 12.00 līdz 15.00.
10. un 17. janvārī plkst. 12.00 iespēja doties ekskursijā ar izstādes un Ogres Vēstures un mākslas muzeja kuratoru Māri Grosbahu, kurš apmeklētājus iepazīstinās ar izstādē pieminētajiem māksliniekiem un viņu darbību kolaboracionisma kontekstā. Iepriekšējā pieteikšanās ekskursijai Ogres novada Tūrisma informācijas centrā, zvanot pa tālruni 29491685.
Ieeja bez maksas!

Adrese: Indrānu ielā 9, Ogrē, bunkura telpās, aicinājums sekot norādēm.

Izstāde ierīkota vienā no visā okupētajā „padomju Latvijā” lielākajām pazemes patvertnēm, kas bija paredzēta visa dzelzceļa vadībai kodolkara gadījumā.
Šī izstāde ir iekārtota pazemes bunkurā, nevis krāšņā izstāžu zālē un šeit visu drīkst pataustīt un izšķirstīt. Zemzemē atradīsiet arī VDK ziņotāju kartotēkas, neskaitāmas mapes ar zināmu – reizēm pat sāpīgi labi zināmu – okupācijas varas kolaboracionistu nomenklatūras lietām un no sabiedrības slēptiem dokumentiem.
Vienā no istabām ieraudzīsiet arī īstu „stūra mājas” telefonu, kurš ik pa laikam iezvanās. Izstādē pieredzēsiet arī dažādus citus objektus, attēlus, arhīva materiālus, gaismas, audio un video instalācijas.

Lato Lapsas izstāde Kolaboracionisms un kolaboracionisti - pagarināta iespēja apmeklēt