Pašvaldība Ziņas, jaunumi
Līvānu pašvaldība viesojas Ogrē 12.07.2023

12. jūlijā Ogrē viesojās pārstāvji no Līvānu novada pašvaldības Būvniecības un infrastruktūras nodaļas, lai iepazītos ar Ogres novada pašvaldības pieredzi dažādu būvniecības projektu īstenošanā un problēmu risināšanā.

Tikšanās laikā Ogres novada pašvaldības izpilddirektora vietniece Dana Bārbale iepazīstināja ar situāciju novadā. Viņa uzsvēra, ka pēc administratīvi teritoriālās reformas novada teritorija ir ļoti liela. Pašvaldības uzdevums ir nodrošināt, lai katra pilsēta un pagasts nezaudētu savu identitāti, tāpēc svarīgi katrai vietai nodrošināt savu vadītāju, arī pagastos saglabāt skolas, bērnudārzus, kultūras objektus. Tā kā pirms teritoriju apvienošanas katrā novadā bija savi noteikumi un pieeja dažādu situāciju risināšanā, viens no pašreizējiem izaicinājumiem ir šo pieeju apvienošana, lai turpmāk varētu strādāt saliedēti jaunā novada attīstībai.

Attīstības un plānošanas nodaļas vadītāja Aija Romanovska iepazīstināja ar nozīmīgākajiem būvniecības projektiem, kas pēdējā laikā ir īstenoti Ogres novadā – Ogres Centrālā bibliotēka, Ogres Valsts ģimnāzija un sporta arēna “Ogre”, Jauniešu māja, Klinšu kāpšanas siena, straumvirzes mols un bāka. D. Bārbale norādīja, ka novadā ir īstenotas vēl daudzas citas nozīmīgas ieceres. “Svarīgi ir saskatīt un novērtēt esošos resursus un izmantot tos novada attīstībā,” uzsvēra D. Bārbale, aicinot nebaidīties pieņemt izaicinājumus.

Ar aktuālākajām problēmām ceļu uzturēšanas jomā iepazīstināja Ielu un ceļu uzturēšanas nodaļas vadītājs Pēteris Bužers. Pēc administratīvi teritoriālās reformas pašvaldības apsaimniekošanā esošo ceļu un ielu garums ir aptuveni 1500 km, tomēr tieši kvalitatīvu ceļu pieejamība ir svarīga pilsētu un pagastu savienojuma nodrošināšanai. Kā nozīmīgs fakts tika atzīmēts jaunu veloceliņu izveide visā novada teritorijā, kā arī asfaltēta ceļa pieejamība uz visiem 16 novada pagastiem, izņemot Lauberi, taču šogad tiks veikta asfaltēšana arī uz šo pagastu.

Ogres novada Sporta centra vadītāja Dzirkstīte Žindiga informēja par sporta centra piedāvātajām aktivitātēm, uzsverot, ka svarīgi ir veicināt visu iedzīvotāju veselīgu un aktīvu dzīvesveidu, tāpēc regulāri tiek organizēti dažādi tautas sporta un veselības veicināšanas pasākumi. Kā veiksmīgu piemēru viņa atzīmēja arī sporta interešu programmu pievienošanu Ogres novada Sporta centram, tādejādi arī interešu izglītību nodrošina profesionāli pedagogi, nodarbības ir daudz kvalitatīvākas, savstarpēji sadarbojoties var veiksmīgāk nodrošināt bērnu un jauniešu pāreju no interešu un profesionālo sporta izglītību.

Tikšanās laikā tika pārrunāti arī citi jautājumi, kā arī Līvānu pašvaldības pārstāvji dalījās savā darba pieredzē. Viesi apmeklēja arī prezentētos objektus - Ogres Centrālo bibliotēku, Ogres Valsts ģimnāziju un sporta arēnu “Ogre”, Jauniešu māju, Klinšu kāpšanas sienu, straumvirzes molu un bāku.

Pēc tikšanās Līvānu novada pašvaldības pārstāvji atzinīgi novērtēja Ogres novada pašvaldības paveikto salīdzinoši neilgā laika periodā. “Ogres novada pašvaldība īstenojusi daudz nozīmīgu projektu. Manuprāt, svarīgi, ka pašvaldība rīkojas ilgtspējīgi, domājot par bērniem un jauniešiem, kas ir mūsu nākotne. Kā veiksmīgu piemēru vēlos atzīmēt arī vecā ūdenstorņa izmantošanu - kad no nevienam nevajadzīga objekta tiek izveidots kaut kas jauns un patiesi interesants,” atzīmēja Līvānu novada pašvaldības Būvniecības un infrastruktūras nodaļas vadītājs Edijs Vārpsalietis.

Noslēgumā viesi pateicās par viesmīlīgo uzņemšanu, atzīmējot, ka tikšanās laikā ir guvuši jaunu pieredzi un iedvesmu īstenot dažādas idejas arī savā pašvaldībā.