Vide Ziņas, jaunumi
Bērni kopā ar vecākiem gatavo putnu būrīšus

Aizvadītās nedēļas nogalē dabas parkā “Ogres Zilie kalni” norisinājās Meža dienas 2024, kuras apmeklēja aptuveni pieci tūkstoši dalībnieku. Te, pastaigājoties pa dabas takām, varēja piestāt 21 izzinošā stacijā.

“Bija brīnišķīgs pasākums! Liels paldies!” raksta Laura Stelmaka-Leja. Pēc organizatoru vērojumiem, daļa apmeklētāju to sev atklāja pirmo reizi, bet gana daudz bija arī tādu, kuri Zilo kalnu Meža dienās piedalījušies jau iepriekš un atkal tās atzinuši par labām esam.

Meža dienas 2024 vispirms aicināja iepazīties un aizdomāties par dzīvo radību mežā. Te katrs interesents, piepalīdzot staciju vadītājiem un ģimenes locekļiem, varēja sanaglot putnu būrīti un barotavu, kurus pēc tam saņēma dāvanā, lai iepriecinātu savus ciemiņus – putnus. Tāpat te bija iespēja iepazīt putnu sugu daudzveidību un to balsis. Lielu atsaucību raisīja arī meža jeb savvaļas bišu stacija, kurā varēja izpētīt to mājiņas – kūzulus jeb dores, pagaršot medu un uzzināt par tā nesējām. Sniega jeb ziemeļu suņu stacijā daudzi samīļojās ar šiem cilvēkam ļoti draudzīgajiem mājdzīvniekiem un aizdomājās par aktīvu atpūtu un sportu kopā ar četrkājaino draugu. Sava stacija bija arī meža dzīvniekiem. Vēl citviet aicināja piestāt un iedziļināties meža pazemes valstībā.

Gan mazi, gan lieli interesenti ar koku stādāmajiem stobriem varēja izmēģināt iestādīt priedīti. Tāpat Meža dienās 2024 bija iespēja vērot, kā pārstāda lielu koku. Lietpratēji mācīja atpazīt dažādus kokus un noteikt to vecumu.

Vairākās stacijās apmeklētājus gaidīja izzinošas, krāšņas un atraktīvas spēles par augiem, dzīvniekiem un mežu. Domājot par vidi, varēja piedalīties atkritumu šķirošanas spēlē.

Aktīvām nodarbēm mežā mudināja arboristi, piedāvājot savu aprīkojumu un palīdzot uzkāpt kokā. Tāpat bija iespēja izmēģināt biatlonam paredzētos lāzerieročus un disku golfu.

Rezultātā mēs visi kopā – pasākuma apmeklētāji un dalībnieki, piepalīdzot labam laikam, šo dienu padarījām lielisku!

“Latvija ir mežu zeme,” saka “Tūrisma, sporta un atpūtas kompleksa “Zilie kalni” attīstības aģentūra” direktors Aivars Tauriņš. “Ko mežs dod mums, ko mēs – mežam un kā savā starpā sadzīvojam – šī saite starp cilvēku un mežu ir ļoti būtiska.

Tas ir brīnišķīgi, ka Meža dienas apmeklē veselām ģimenēm – vecāki kopā ar bērniem, vecvecāki – ar mazbērniem, lai lietderīgi, veselīgi un izzinoši pavadītu savu brīvdienu.”

Organizatori pateicas visiem staciju satura veidotājiem: Ogres tehnikumam, ornitologam Dmitrijam Boiko, bišu draugam Ivaram Rancānam, medību lietpratējam Mārcim Mūrniekam, Dabas aizsardzības pārvaldei, AS “Latvijas valsts meži”, Valsts meža dienestam, LVMI “Silava”, NBD Vides izglītības centram “Botania”, Meža konsultāciju un pakalpojumu centram, SIA “Koki staigā”, Ogres novada pašvaldības policijai, VUGD Ogres daļai, SIA “Gemoss”, Internacionāli un Sabiedriski Aktīvo – Arboristu, Koku kopēju biedrībai, biedrībai “Ogres Biatlona klubs”, SIA “Ķilupe”, biedrībai “Sniega suņi”, Ogres novada Sporta centram, uzņēmumam “Baltic Fireplace Studio”.

Meža dienas rīkoja Ogres novada pašvaldība un Ogres novada pašvaldības aģentūra “Tūrisma, sporta un atpūtas kompleksa “Zilie kalni” attīstības aģentūra”.