Pašvaldība Ziņas, jaunumi
Talkas dalībnieki pie ēkas Ogrē, Indrānu ielā 14

Šodien, 27. aprīlī – Lielās talkas dienā – Ogres novada pašvaldība organizēja pagrabu tīrīšanas talku “Esi gatavs!”. Tās mērķis ir pagrabu vai līdzvērtīgu telpu sakārtošana, kur, izpildot minimālās prasības, tiek izveidota vai atjaunota patvertne.

Talkas dienā pašvaldība nodrošināja atkritumu konteinerus tiem, kuri ir atsaukušies pašvaldības aicinājumam un pieteikuši savus pagrabus droša patvēruma vietas ierīkošanai. Talkā “Esi gatavs!” tika pieteikti vairāki daudzdzīvokļu namu pagrabi Ogres pilsētā, kā arī privātīpašumi un daudzdzīvokļu ēkas Ikšķilē, Lielvārdē, Ķegumā, Rembatē, Tīnūžos un Tomē. Pagrabu sakopšanas aktivitātēs šonedēļ iesaistījās arī jaunieši – Ogresgala 5. Skautu un gaidu vienība.

Pašvaldībai piederošās patvertnes Ogrē, Indrānu ielā 14, sakopšanas darbos piedalījās pašvaldības darbinieki, kas plecu pie pleca kopā ar Latvijas un NATO sabiedroto spēku karavīriem no Vācijas un Spānijas sakārtoja patvertnes telpas, atbrīvojot tās no liekā. Minētā patvertne ir lielākā Ogres pilsētā un tika veidota Padomju Savienības laikā kā slēptuve toreizējai dzelzceļa vadībai iespējama atomkara gadījumā.

Darbi turpinājās Jaunogres vidusskolas pagrabtelpās, ko pašvaldība kopīgi ar karavīriem attīrīja no būvgružiem un aprīkoja ar krīzes situācijā nepieciešamajām lietām – dzeramo ūdeni, ugunsdzēšanas aparātiem un aptieciņām –, tādejādi pielāgojot skolas pagrabu patvertnes vajadzībām. Tā kā šī patvertne atrodas daudzdzīvokļu namu tuvumā, tad tā ir atbilstoša arī nosacījumiem par patvēruma vietas ātru sasniedzamību.

Apliecinot abu patvertņu atbilstību prasībām, pie to ieejām tika izvietotas attiecīgās norādes.

Mūsu un NATO sabiedroto spēku karavīru klātbūtne talkas dienā apliecina, ka rūpēs par drošību mēs neesam vieni. Paužot prieku un gandarījumu par kopīgo darbu, Ogres novada domes priekšsēdētājs Egils Helmanis atkārtoti uzsvēra, ka krīzes gadījumā būtiski, lai patvertne būtu viegli sasniedzamā attālumā – pēc iespējas tuvāk dzīvesvietai.

Šī iemesla dēļ Ogres novada pašvaldība aicināja ikvienu iedzīvotāju, iestādi, uzņēmumu un organizāciju novērtēt savā īpašumā esošo pagrabu atbilstību patvēruma ierīkošanai un Lielās talkas dienā – 27. aprīlī – piedalīties pagrabu pielāgošanas praktiskajos darbos, atbrīvojot tos no liekā, kā arī veicot pagrabtelpu sakopšanu.

Talka Esi gatavs vizuālis