Izglītība Ogres novads
Bērni piedalās tehniskās jaunrades - lego konkursā

2024. gada 24. aprīlī Ogres novadā norisinājās pirmais bērnu un skolēnu Lego konkurss, ko rīkoja Ogres Tehniskās jaunrades telpa. Konkursa mērķis bija veicināt bērnu radošo un loģisko domāšanu un attīstīt telpisko izjūtu. Konkursā piedalījās 30 dalībnieki, 9 dalībnieki no pirmsskolas izglītības iestādēm un 21 dalībnieks pārstāvēja vispārizglītojošās izglītības iestādes, kā arī tehniskās jaunrades programmu dalībnieki no privātās organizācijas "Izaugsmes spots". Tika pārstāvētas dažādas novada vietas: Jumprava, Ogresgals, Jaunogre, Tīnūži, Ķegums, Ikšķile, Ogre.

Bērnu un skolēnu uzdevums bija noklausīties pedagoga lasīto dzejoli un izveidot telpisku darbu - dzejoļa ilustrāciju par dzirdēto, attēlojot galveno dzejoļa pamatdomu, tēlus, notikumus utt.

Bērnu un skolēnu radošie darbi bija izdomas bagāti, koši, krāsaini un neparasti, katrs citādāks un ar savu īpašo “odziņu”. Pirmsskolas vecuma grupā 1. vietu ieguva  Gustavs Majors, 2. vietu - Krista Stubure, 3. vietu - Renārs Jaunzars, skolas vecuma grupā 1. vietu - Mārtiņš Cakuls, 2. vietu- Rodrigo Rozenbaums, 3. vietu - Adrians Kagainis. Godalgoto vietu ieguvēji saņēma balvās diplomus, saldumus un Lego komplektus, kas noteikti noderēs jaunām un  radošam idejām, savukārt pārējie dalībnieki saņēma pateicības rakstu, lietusmēteļa komplektu un saldumus. Pateicības rakstu un īpašo Lego atslēgu piekariņu saņēma arī pedagogi par skolēnu sagatavošanu Lego konkursam. Paldies visiem dalībniekiem par radošo izdomu savu Lego darbu veidošanā, pedagogiem par skolēnu sagatavošanu, vecākiem par atbalstu! Liels paldies par skaistajām balvām dalībniekiem Ogres novada Izglītības pārvaldei un pārtikas ražošanas uzņēmumam Fazer par saldumiem!

Paldies, ka būvējat atmiņas kopā ar mums! Lai izdodas arī turpmāk!

Informāciju sagatavoja Anete Lasmane, Ogres novada Izglītības pārvaldes metodiķe Tehniskās jaunrades jomā

Bērni piedalās tehniskās jaunrades - lego konkursā