Lokālplānojumi
eku maketi

Ogres novada domes sēdē 22.maijā tika pieņemts lēmums apstiprināt lokālplānojuma redakciju Ogresgala ciema daļai bijušās dārzkopības sabiedrības “Ogre” teritorijā un izdot saistošos noteikumus 18/2014 “Ogresgala ciema daļas, bijušā dārzkopības sabiedrības “Ogre” teritorijas Ogresgala pagastā, Ogres novadā lokālplānojuma grafiskā daļā un teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumi”.

Lokālplānojumu izstrādāja SIA “Grupa93” sadarbībā ar SIA “Mērniecības datu centrs”.

Lokālplānojuma ietvaros, ievērojot Ministru kabineta 30.04.2013. noteikumu Nr.240 “Vispārīgie teritorijas plānošanas, izmantošanas un apbūves noteikumi” prasības, tika veiktas izmaiņas teritorijas plānojuma grafiskajā daļā un teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumos.

Ar izstrādāto lokālplānojumu, atbilstoši faktiski applūstošajām teritorijām, koriģēta Ogres upes aizsargjosla. Šajā teritorijā, kurā atrodas arī jau apbūvēti dārziņi, pamatojoties uz Aizsargjoslu likuma prasībām, tika noteikti detalizētāki izmantošanas nosacījumi ar mērķi samazināt plūdu ietekmi uz apbūvi. Pēc AS „Latvijas elektriskie tīkli” prasībām tika precizēti teritorijas izmantošanas noteikumi zemes vienībām, kas atrodas 330kV elektrolīnijas un tās aizsargjoslas teritorijā. Tika koriģēts teritorijas zonējums arī „Lielkrastu” un „Jaunkrastu” māju zemes vienībām atbilstoši faktiskajai apbūvei tajās.

Plānošanas dokumenta izstrādes ietvaros tika veikta dabas vērtību izpēte un lokālplānojuma teritorijā konstatētas vairākas Eiropas Savienībā aizsargājamu biotopu - upes krastu nogāžu mežu teritorijas, kurās saistošajos noteikumos noteikti ierobežojumi saimnieciskajai darbībai ar mērķi pasargāt tās no izzušanas.

Papildus tam tika noteiktas arī ielu un ceļu kategorijas lokālplānojuma teritorijā un, vadoties no reālās situācijas dabā, izstrādāti principiālie ielu šķērsprofili un noteiktas tiem atbilstošās ielas aizsargjoslas – sarkanās līnijas.

Lokālplānojuma saistošie noteikumi ir stājušies spēkā 30.05.2014. pēc to publikācijas oficiālajā izdevumā „Latvijas Vēstnesis”. Divu mēnešu laikā par šiem pašvaldības izdotajiem saistošajiem noteikumiem ir iespējams iesniegt motivētu sūdzību Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā. Pēc šī termiņa beigām ministrija izvērtē pieņemtos saistošos noteikumus un sūdzības, ja tādas ir, un mēneša laikā sniedz pašvaldībai savu atzinumu. Pozitīva atzinuma gadījumā saistošie noteikumi ir piemērojami praksē.

Ar apstiprinātajiem saistošajiem noteikumiem un citiem lokālplānojuma materiāliem var iepazīsties pielikumā.

Pievienotie dokumenti: